Piłkarze Granatu już trenują !

W poniedziałek, 13 stycznia, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/20. W pierwszym treningu udział około 20 zawodników.  Granat w okresie przygotowawczym rozegra  osiem meczów kontrolnych. Strat rozgrywek na boiskach czwartoligowych zaplanowano na weekend 7-8  marca.
 
Na pierwszym treningu, po przerwie zimowej pojawiło się blisko 20 zawodników.  Przed zajęciami z piłkarzami spotkał się prezes klub Grzegorz Żuk, który życzył owocnych przygotowań do rundy wiosennej i przypomniał o obowiązującym regulaminie. 
 
Zespół Granatu do rundy wiosennej będzie przygotowywał się na własnych obiektach plus mecz sparingowy. W przerwie zimowej wolną rękę otrzymali Jakub Jaśkiewicz i Wiktor Brożyna, na pierwszym treningu nie pojawił się Dawid Dulęba. Z drużyną trenują młodzi wychowankowie klubu, grający w rezerwach. 
Podczas poniedziałkowego treningu piłkarze Granatu odbyli trening rozruchowy.  W kolejnych tygodniach będą pracowali nad siłą i wytrzymałością.
 
- Pierwszy trening to delikatny rozruch, nie mam w zwyczaju zaczynać bardzo mocno, nie wszyscy zawodnicy okres przerwy zimowej wykorzystali w jednakowy sposób i nie chciałbym, żeby bez delikatnego przygotowania wstępnego przystępowali do ciężkiego treningu, to skutkuje potem urazami - podkreślał trener Piotr Dejworek. 
 
- Pierwszy tydzień potraktujemy wprowadzająco, nie mówię tu, że będą to jakieś ultra lekkie zajęcia i zabawa, będziemy wchodzili w ten trening w miarę rozsądnie. Przez połowę tego okresu przygotowawczego będziemy skupiać się na przygotowaniu fizycznym i wytrzymałościowym. Później będziemy się starali już jak najwięcej czasu spędzać z piłką. Od trzeciego tygodnia będziemy już mieli mecze kontrolne - mówi trener skarżyskiej drużyny. 
 
- W tej rundzie będziemy wprowadzać naszą młodzież ze Skarżyska. Na treningu pojawił się Damian Parszewski, co nas bardzo cieszy, bo to jest chłopak, który ma duże papiery na granie. Jest kolejny młody zawodnik, Konrad Angelo, uważamy, że jest to nadzieja skarżyskiej piłki. Oczywiście nie zapominamy o pozostałych Mateuszu Stopińskim, Dawidzie Bilskim i jeszcze kilku innych zawodnikach. Mamy nowego bramkarza, ale jeszcze musimy sprawdzić jego jakość sportową, bo na tej pozycji mamy posuchę.  Na tą chwilę w klubie mamy dwie drużyny seniorskie i dwóch bramkarzy, to troszkę za mało - powiedział Rafał Gołofit, kierownik klubu. 
 
- Oczywiście Granat będzie drużyną, która będzie walczyła o awans, my tego celu nie zmieniamy. Oczywiście to nie jest tak, że możemy coś zagwarantować. Nie wolno zapominać, że to jest bardzo trudna liga, tych drużyn na dość podobnym wyrównanym poziomie, jest przynajmniej kilka, nie będzie to łatwe i proste. Ambicje są, wola walki jest, my chcemy, zawodnicy chcą, mam nadzieję, że to się uda - mówił Grzegorz Żuk, prezes klubu. 
 
- Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymali Kuba Jaśkiewicz i Wiktor Brożyna, ale czy odejdą z klubu, tego nie możemy powiedzieć na tą chwilę - dodaje Rafał Gołofit.

Od rundy wiosennej rolę kierownika drużyny będzie pełnił trener Piotr Dejworek. 
 
Pierwszym sparingpartnerem zespołu ze Skarżyska będzie drużyna Szydłowianki Szydłowiec. Spotkanie zostanie rozegrane 1  lutego o godzinie 15  na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Końskich.
Poniżej przedstawiamy plan sparingów:
NR DRUŻYNA TERMIN DRUŻYNA MIEJSCE
1.

Szydłowianka Szydłowiec

1.02.2020r.

Granat

Końskie  

2.

Broń  Radom

5.02.2020r.

Granat

MOSiR Radom

3.

Wierna Małogoszcz 

8.02.2020r.

Granat

Nowiny

4.

Wicher Miedziana Góra

12.02.2020r.

Granat

Kielce

5.

Stal Kunów

15.02.2020r.

Granat

Ostrowiec Św.

6.

Powiślanka Lipsko

22.02.2020r.

Granat

Radom

7.

Korona II Kielce 

26.02.2020r.

Granat

Łagów 

8.

Alit Ożarów

29.02.2020r.

Granat

Ożarów