Unia Sędziszów rywalem Granatu Skarżysko w 1/8 OPP

W poniedziałek, 27 stycznia, w siedzibie biura Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/8 finału Regionalnego  Pucharu Polski. Piłkarze Granatu Skarżysko o awans do ćwierćfinału powalczą z grającą na co dzień w klasie okręgowej Unią Sędziszów.
 
Drużyna Granatu Skarżysko w ubiegłej edycji Regionalnego Pucharu Polski dotarła bardzo wysoko, zagrali w finale, gdzie przegrali z KSZO Ostrowic Świętokrzyski 3:1. Teraz przed podopiecznymi Piotra Dejworka kolejna szansa, jednak aby dotrzeć do finału trzeba przebrnąć przez 1/8. Rywalem skarżyskiej drużyny będzie Unia Sędziszów, drużyna grająca w lidze okręgowej. Po rundzie jesiennej zajmuje 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów na koncie.
 
Spotkanie z Unią Sędziszów zostanie rozegrane 1 marca 2020, w Sędziszowie.
 
W przypadku awansu do ćwierćfinału Granat zagra ze zwycięzcą meczu ŁKS Probudex Łagów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (15 kwietnia).

- Szansę na awans są ogromne, wiadomo jesteśmy zespołem z czołówki czwartej ligi. Gramy z zespołem ligi okręgowej, występujemy w roli faworyta i na pewno nie zbagatelizujemy tego meczu, na pewno przystąpimy do niego w pełni zmobilizowani w optymalnym składzie. Staramy się podejść do Pucharu Polski tak jak do każdego jednego meczu, reprezentujemy nasz klub, miasto i nie traktujmy pucharu jak meczu kontrolnego, traktujemy go zupełnie poważnie, z szacunkiem do rywala, zupełnie profesjonalnie – powiedział Piotr Dejworek, trener Granatu Skarżysko.
 
- W zeszłym roku ta przygoda z pucharem zakończyła się w finale na Suzuki Arenie w Kielcach, chłopaki pamiętają ten mecz, żyją tym jeszcze, dla wielu z nich było to fajny akcent w przygodzie ze sportem, na pewno chcieliby to powtórzyć – podkreślał trener Dejworek.


Zestaw par 1/8 finału:
 
  • Unia Sędziszów - Granat Skarżysko-Kamienna
  • Samson Samsonów - GKS Rudki
  • Nida Pińczów - Korona II Kielce
  • Lubrzanka Kajetanów - Neptun Końskie
  • Czarni Połaniec - Korona III Kielce
  • ŁKS Probudex Łagów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
  • GKS Nowiny - Partyzant Radoszyce
  • Alit Ożarów - Wisła Sandomierz