Zostań piłkarzem Granatu, nabór do grup młodzieżowych

Zarząd ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, informuje wszystkich zainteresowanych udziałem w treningach piłki nożnej oraz reprezentowaniem klubu w rozgrywkach organizowanych przez Świętokrzyski ZPN, o trwającym naborze do grup młodzieżowych w kategoriach wiekowych Młodzik, Trampkarz i Junior (roczniki 2003-2008).
 
Władze klubu w ostatnim czasie poczyniły wiele starań mających na celu podniesienie standardów oraz poziomu szkolenia. Świadczyć o tym może choćby przyznanie Szkółce Granatu Brązowego Certyfikatu PZPN czy nawiązanie współpracy, z również certyfikowaną, Piłkarską Akademią Skarżyska.
 
Nie jest to oczywiście koniec działań, które mają służyć rozwojowi młodych piłkarzy szkolonych w naszym klubie. Nieustannie trwają starania o wzmocnienie kadry szkoleniowej o trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia, ale także niezbędną wiedzę i doświadczenie w szkoleniu młodzieży. Dążymy także do optymalnego wykorzystania infrastruktury sportowej, którą dysponuje nasze miasto.
 
Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą w końcu rozpoczęcie budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które w obecnych czasach pozwoliłoby na efektywne szkolenie na przestrzeni całego roku. Cel jest jeden - zapewnienie młodym skarżyszczanom możliwości uprawiania ulubionej przez nich dyscypliny sportu we własnym mieście. Marzeniem włodarzy klubu jest powrót Granatu w rankingach szkolenia młodzieży na miejsca, które zajmował jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.