Rok później rozegrany został II turniej, tym razem z okazji jubileuszu 60-lecia ZM "Męsko". Zagrały cztery zespoły: Lech Poznań, Widzew Łódź, Legia Warszawa i trenowany przez Kazimierza Górskiego Ethnikos Ateny, pierwszoligowy klub grecki. Triumfowała Legia przed Widzewem, Lechem i Ethnikosem.
W 1985 roku w III turnieju rywalizowały: Śląsk Wrocław, Radomiak Radom, bułgarski DFS Preslaw i Granat. Triumfował Śląsk po wygranej w finale z Radomiakiem 3:2. Granat zajął trzecie miejsce, pokonując DFS Preslav 3:2 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 2:2).
IV turniej w lipcu 1986 roku zgromadził na starcie pierwszoligowe ekipy ŁKS Łódź, Ruchu Chorzów, Górnika Wałbrzych oraz gospodarzy, skarżyskiego Granatu. W konfrontacji Granatu z chorzowskim Ruchem po bezbramkowym remisie o awansie do finału zadecydowały rzuty karne, które 3:2 lepiej egzekwowali chorzowianie. Po pięciu minutach tego spotkania z drużyną pożegnał się Andrzej Korzeniowski, wychowanek Granatu, który w zespole występował aż 18 lat. Rozegrał 576 oficjalnych spotkań i zdobył 107 goli, choć najczęściej grał na pozycji ostatniego stopera. Łódzki KS 5:3 wygrał z Górnikiem. W meczu o trzecie miejsce Granat postarał się o nie lada sensację, pokonując Górnika Wałbrzych 2:1 (gole dla Granatu: Michalski, Chołuj). W turnieju triumfował Ruch po wygranej 1:0 z ŁKS.
W 1987 roku w jubileuszowym, V turnieju piłkarskim wystąpiły cztery pierwszoligowe zespoły: Legia Warszawa, ŁKS i Widzew Łódź oraz JagielIonia Białystok. Zupełnie niespodziewanie w turnieju triumfował ówczesny beniaminek ekstraklasy, Jagiellonia Białystok, pokonując ŁKS 6:5 w rzutach karnych. Wcześniej był remis 2:2.
W jubileuszowym dla klubu i miasta roku 1988 rozegrany został VI turniej z udziałem ŁKS Łódź, Ethnikosu Ateny, Legii Warszawa i Górnika Wałbrzych. Kolejny raz turniej zakończył się niespodzianką, bo główne trofeum zdobyli piłkarze Górnika.
VII turniej piłkarski w 1989 roku to popis Jagiellonii Białystok, która najpierw pokonała Granat 3:0 zaś w finale odprawiła Legię w stosunku 2:0. W spotkaniu o III miejsce Granat po dobrym meczu uległ 1:2 ŁKS Łódź. Skład Granatu: Mirosław Klimek, Krzysztof Tłuścik, Waldemar Gąciara, Mirosław Siemieniec, Tomasz Szustak, Tomasz Chołuj, Jarosław Kotwica, Sławomir Skalski, Stanisław Opara, Alfred Gaweł, Mariusz Telka, Wojciech Nobis, Krzysztof Szyszka, Mariusz Siudek, Paweł Wawrzyńczak, Bogdan Kobus. Trener: Witold Sokołowski.
W VIII turnieju piłkarskim wystartowały cztery zespoły pierwszoligowe; Legia Warszawa, GKS Katowice, Zagłębie Lubin i beniaminek, Hutnik Kraków. W swym szóstym starcie w Skarżysku Legia triumfowała po wygranej 1:0 z Hutnikiem Kraków oraz 2:0 z GKS w finale.
IX turniej "Meska" i "Słowa Ludu" o Memoriał Kazimierza Deyny w 1991 roku miał najsłabszą obsadę. Nie wystartował żaden pierwszoligowiec, a do rywalizacji stanęły zespoły: Broni i Radomiaka z Radomia, Błękitnych Kielce oraz gospodarze, Granat Skarżysko. W pierwszym dniu Granat pokonał Broń 3:2 (gole: Siudek 2, Chołuj) zaś w finale uległ 0:2 drugoligowym Błękitnym. Skład Granatu: Klimek, Siemieniec, Dziewit, Opara, Przybycień, Telka, Skalski, Chołuj, Wawrzyńczak, Bilski, Siudek, Ciesielski, Paździsz, Stępniewski, Gonciara, R. Bilski. Trener: Kazimierz Krakowiak.
W 1992 roku rozegrano jubileuszowy, X Turniej Piłkarski Zakładów Metalowych "Mesko" i "Słowa Ludu" o Memoriał Kazimierza Deyny. Turniej miał bardzo mocną, międzynarodową obsadę, bo wystąpiła reprezentacja Ukrainy oraz pierwszoligowe zespoły Widzewa Łódź i Siarki Tarnobrzeg oraz reprezentacja Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, prowadzona przez trenerów Bogumiła Gozdura i Piotra Kuszłyka, szkoleniowca Granatu. Reprezentacja naszego okręgu w składzie: Gil, Szpiega, Wawrzyńczak, Megier, Szustak, Fendrych, Graba, Chołuj, Telka,Siudek, Szwajewski, Nobis, Mucharski, Opara, Siemieniec, Przybycień, Bilski w spotkaniu eliminacyjnym uległa Widzewowi 2:4 (bramki: Graba, Przybycień), zaś dzień później w meczu o III miejsce pokonali beniaminka ekstraklasy Siarkę Tarnobrzeg 3:1 (bramki: Szwajewski, Siudek, Chołuj). W turnieju triumfował Widzew pokonując Ukrainę 3:1.
Foto: Edward Krokowski, z prywatnych zbiorów Piotra Kuszłyka
Stadion Granatu obecnie (poczekaj na załadowanie się zdjęć)
Foto: Mariusz Busiek, Krzysztof Szczygieł
Stadion i jego okolice (ujęcia z drona)
Video: Latamy Dronem
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies