Kadra Granatu Skarżysko - Runda Jesienna (sezon 2022/23)

Meczem ze Spartakusem Daleszyce piłkarze Granatu Skarżysko zainaugurują rundę jesienną na czwartoligowych boiskach w sezonie 2022/23. Zanim jednak zawodnicy rozpoczną zmagania o ligowe punkty przedstawimy kadrę Granatu, która będzie reprezentować klub ze Skarżyska w rundzie rewanżowej.

Na inaugurację rundy wiosennej IV ligi (sobota 13 sierpnia, godz. 11.00) "trójkolorowi" zmierzą się przed własną publicznością ze Spartakusem Daleszyce

W przerwie letniej w zespole Granatu nie doszło do dużej rewolucji kadrowej. Nastąpiły drobne, kosmetyczne zmiany. Drużynę opuściło kilku zawodników.
 
Nowym piłkarzem skarżyskiego Granatu został Krystian Wierzchanowski, który wcześniej reprezentował barwy Korony Kielce, z tej samej drużyny wrócił wychowanek Granatu Maciej Walkowiak. Kadrę Granatu uzupełnią Kacper Goździk, skarżyszczanin ostatnio grający w Starze Starachowice i Maksymilian Bator, wychowanek Granatu reprezentujący ostatnio barwy Juventy Starachowice. Ostatnim nabytkiem skarżyskiej drużyny jest bramkarz Oliwier Mazonik.
 
Kadra Granatu - Sezon 2022/23- runda jesienna

Bramkarze:

Patryk Sieczka (1999, wychowanek), Dawid Strzelec, (2002), Oliwier Mazonik (2004)
 
Obrońcy:
 
Adrian Bednarski (1994), Karol Dudzik (1992), Bartosz Styczyński (1993), Oskar Gwóźdź (2000) , Jakub Hińcza (2000), Kacper Goździk (2004, Celsium Skarżysko)
 
Pomocnicy:
Bartłomiej Papros (1994), Filip Kaczmarski (2002), Kamil Uciński (2000, wychowanek), Wiktor Pluta (2005, wychowanek), Piotr Siemieniec (2005, wychowanek), Nikodem Łoskot (wychowanek), Kacper Gładyś (2001), Adrian Uniat (1997), Wiktor Bartoszek (2002), Jakub Gurski (2001), Krystian Wierzchanowski, Maciej Walkowiak (2003, wychowanek), Maksymilian Bator (2003, wychowanek), Filip Kaczmarski, Gustaw Piątek,  Jacek Safian  (2004,Celsium Skarżysko, ostatnio Escola Warszawa)
 
Napastnicy:
Bartosz Sot (1994), Błażej Miller (1987), Jakub Gluza (2005, wychowanek)
 
PRZYBYLI:
Krystian Wierzchanowski (Korona Kielce), Maciej Walkowiak (Korona Kielce), Maksymilian Bator (Juventa Starachowice), Kacper Goździk (Star Starachowice), Oliwer Mazonik (wolny transfer), Maksymilian Bator (Star Starachowice), Jacek Safian  (Celsium Skarżysko, ostatnio Escola Warszawa) Gustaw Piątek (junior młodszy Granat), 
ODESZLI:
Przemysław Michalski (zakończył karierę), Paweł Suwara (szuka klubu), Dawid Płatek, Brajan Sykulski (Siarka Tarnobrzeg), Dawid Płatek (powrót do Stary Starachowice), Mateusz Stopiński (wypożyczenie), Wiktor Pluta (kontuzja), Nikodem Łoskot (nie podjął treningów).
 
SPARINGI:
Victoria Mniów – Granat Skarżysko 1:2 (Kamil Uciński, Kacper Gładyś), Wierna Małogoszcz - Granat Skarżysko 1:3 (Błażej Miller 2, Kamil Uciński), Granat Skarżysko – Stal Kunów 9:1 (Bartosz Sot 5, Kamil Uciński, 2, Jakub Gurski, zaw. test.), Drogowiec Jedlińsk – Granat Skarżysko
 
Terminarz – Runda Jesienna (sezon 2022/23)
 
1. Kolejka (13 sierpnia, 11.00) Granat Skarżysko - Spartakus Daleszyce
2. Kolejka (17 sierpnia, 17.00) Wierna Małogoszcz - Granat Skarżysko
3. Kolejka (20 sierpnia, 17.00) Granat Skarżysko - Sparta Kazimierza Wielka
4. Kolejka (28 sierpnia. 17.00) Klimontowianka Klimontów - Granat Skarżysko
5. Kolejka (31 sierpnia, 17.00) Granat Skarżysko - Star Starachowice
6. Kolejka (4 września, 16.00) Moravia Morawica - Granat Skarżysko
7. Kolejka (10 września, 16.00) Granat Skarżysko - AKS 1947 Busko-Zdrój
8. Kolejka (18 września, 16.00) GKS Nowiny - Granat Skarżysko
9. Kolejka (24 września, 16.00) Granat Skarżysko - Orlicz Suchedniów
10. Kolejka (2 październik, 15.00) Orlęta Kielce - Granat Skarżysko
11. Kolejka (8 październik, 15.00) Granat Skarżysko- Góral Górno
12. Kolejka (15 październik, 15.00) Alit Ożarów - Granat Skarżysko
13. Kolejka (22 październik, 14.00) Granat Skarżysko - GKS Rudki
14. Kolejka (30 październik, 13.00) Neptun Końskie - Granat Skarżysko
15. Kolejka (5 listopad, 13.00) Granat Skarżysko - TS 1946 Nida Pińczów
16. Kolejka (13 listopad, 13.00) Stal Kunów - Granat Skarżysko
17. Kolejka (19 listopad, 12.00) Granat Skarżysko - Olimpia Pogoń Staszów

Maciej Walkowiak

Kacper Goździk

Adrian Wierzchanowski 

Maksymilian Bator
Górny rząd: Michał Kucewicz (wiceprezes klubu), Marcin Kołodziejczyk, Jakub Hińcza, Kacper Goździk, Bartłomiej Papros, Adrian Bednarski, Błażej Miller, Bartosz Styczyński, Bartosz Sot, Filip Kaczmarski, Karol Dudzik, Andrzej Jedlikowski (kierownik) 
Dolny rząd: Rafał Gołofit (dyrektor sportowy), Dawid Strzelec, Maksymilian Bator, Adrian Wierzchanowski, Kamil Uciński, Jakub Gurski, Oliwier Mazonik, Kacper Gładyś, Oskar Gwóźdź, Maciej Walkowiak, Wiktor Bartoszek, Patryk Sieczka, Zenon Zep

Fot. Rafał Roman