Wierna i Grana podzieliły się punktami

W 21. kolejce spotkań RSACtive VI ligi piłkarze Granatu Skarżysko-Kamienna zmierzyli się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz. Spotkanie zakończył się podziałem punktów po remisie 0:0.

W Wielkanocną Sobotę podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego o ligowe punkty walczyli w Małogoszczu. Przedświąteczny okres spowodował, że żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki, choć skarżyska ekipa miała kilka okazji. Zespół Granatu kończył spotkanie w osłabieniu, w 72, minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Szymon Kilianek. W dzisiejszym meczu z Wierną Małogoszcz zadebiutował w seniorskich rozgrywkach IV ligi kolejny młody zawodnik Granatu. Mowa tu o Jakubie Banysiu. Na co dzień 17-latek występuje w zespołach juniorskich skarżyskiego Klubu z Rejowa, ale jego postawa i poziom umiejętności spotkał się z uznaniem trenera i pierwsze minuty w seniorskiej piłce Kuba już ma za sobą.

- Pojechaliśmy w 15 na to spotkanie, nie było Błażeja Millera i Mateusza Góreckiego. Do przerwy to był mecz wyrównany. Mieliśmy swoje sytuacje, których jednak nie wykorzystaliśmy, bliski zdobycia bramki był Bartłomiej Papros, Bartłomiej Książek, który wyszedł sam na sam, ale bramkarz obronił jego strzał. Dobrą okazję miał też Wiktor Bartoszek. W 73. drugą żółtą dostał Kilianek i graliśmy w dziesięciu. Trochę musieliśmy przemeblować ustawienie. Gospodarze od 70. minuty troszeczkę nas zdominowali, jednak dowieźliśmy remis do końca meczu - powiedział po meczu Bolesław Strzemiński, trener Granatu Skarżysko.

Po meczu piłkarze wraz ze sztabek szkoleniowym podzielii się świątecznym jajeczkiem i złożyli sobie życzenia.

W 22. serii spotkań Granat Skarżysko podejmie na własnym stadionie GKS Rudki. Mecz odbędzie się w sobotę 6 kwietnia, o godz. 16.00

W środę, 3 kwietnia „trójkolorowi” zagrają w Okręgowym Pucharze Polski o awans do ćwierćfinałów, rywalem Granatu będzie Alit Ożarów.

Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko 0:0

Granat: Piotr Prasek – Karol Dudzik, Szymon Kilianek, Kamil Garbacz , Bartłomiej Drabik (83. Daniel Jaromin) - Igor Młodawski (93. Jakub Banyś), Dawid Tutaj (65. Bartosz Woźniak), Wiktor Bartoszek, Bartłomiej Papros - Bartłomiej Książek, Wiktor Pluta. Trener Bolesław Strzemiński

Wyniki 21. kolejki RSActive IV ligi (30 marca): Wierna Małogoszcz - Granat Skarżysko 0:0, Alit Ożarów - GKS Nowiny 1:0, GKS Rudki - AKS 1947 Busko-Zdrój 0:2, Łysica Bodzentyn - Wisła Sandomierz 5:2, Moravia Morawica - Korona II Kielce 0:4, Orlęta Kielce - Hetman Włoszczowa 6:2, Spartakus Daleszyce - Olimpia Pogoń Staszów 2:0, Klimontowianka Klimontów - Arka Pawłów 2:2, Neptun Końskie - Stal Kunów 4:0