Remis Granatu z rezerwami Korony Kielce

W 9. kolejce spotkań Hummel IV ligi świętokrzyskiej Granat Skarżysko-Kamienna podejmował u siebie lidera Koronę II Kielce. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1.Już w 6. minucie meczu goście objęli prowadzenie, Szymon Majewski strzałem przy słupku pokonał Patryka Sieczkę. W 19. minucie Błażej Miller był bliski wyrównania, ale jego strzał głową minął słupek bramki rywali. W 37. minucie goście mieli doskonałą okazje do strzelenia bramki, najpierw Maciej Bortniczuk uderzył w słupek, a później Jakub Rybus nie trafił w bramkę z dobitki. W 40. minucie piłka wreszcie wpadła do bramki Korony po strzale Błażeja Millera, niestety wcześniej arbiter wskazał pozycję spaloną. Do szatni goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka. W 53. minucie Damian Szewczyk wyrównał stan spotkania na 1:1. Goście groźnie kontratakowali, po jednej z takiej akcji w 72 minucie zespół Korony miał idealną sytuację, ale świetną interwencją popisał się Patryk Sieczka. W 88. minucie meczu Granat był bliski zdobycia zwycięskiej bramki, Jakub Gurski przymierzył z rzutu wolnego, niestety jego strzał trafił tylko w słupek bramki gości.

- Byliśmy przygotowani na ten mecz naprawdę dobrze. Mieliśmy rozpracowanego rywala, wiedzieliśmy, że dzisiaj to boisko akurat będzie na naszą korzyść, bo płyta nie pozwalała na kombinacyjną grę. Szkoda pierwszych 25 minut, straciliśmy po błędzie bramkę. Później to my bardziej dominowaliśmy, może nie przełożyło się to na wiele sytuacji, ale byliśmy agresywniejsi, doskakiwaliśmy w odpowiednim momencie, przez co te pół sytuacji się stwarzały. Szkoda tego słupka w końcówce, ten gol mógł ustawić mecz. Piękna by była historia, gdyby padał bramka w końcówce na 2:1, na pewno byłaby euforia na boisku i na trybunach – podkreślał Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

- Przed nami derby. Ta ostania porażka siedzi nam w głowie. Cały tydzień będziemy pracować na misją Orlicz. Będziemy przygotowani, jedziemy po trzy punkty, zwłaszcza że wiemy jak ważny jest to mecz dla Skarżyska - dodał Marcin Kołodziejczyk.

10 kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Orliczem Suchedniów. Derby powiatu skarżyskiego odbędą się w niedziele, 10 października, o godz. 15.00 w Suchedniowie.

Granat Skarżysko – Korona II Kielce 1:1 (0:1)
0:1 Szymon Majewski ‘6
1:1 Damian Szewczyk ‘53

Granat : Patryk Sieczka - Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Jakub Hińcza (67. Oskar Gwóźdź), Damian Szewczyk (67. Wiktor Bartoszek) - Błażej Miller (50. Kamil Uciiński), Jakub Gurski, Adrian Uniat, Bartłomiej Papros - Karol Dudzik, Kacper Grzela. Trener Marcin Kołodziejczyk.


 
Zbyszek Biber