OPP: Granat gra dalej. O zwycięstwie z Grodem Ćmińsk zadecydowała dogrywka

W środę, 6 października, zostały rozegrane spotkania 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski. Zespół Granat Skarżysko zmierzył się na wyjeździe z drużyną Gród Ćmińsk, która na co dzień występuje w lidze okręgowej. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka awansowali do kolejnego etapu Pucharu Polski , choć do zwycięstwa potrzebowali dogrywki.

Piłkarze Granatu Skarżysko byli zdecydowany faworytem meczu z Grodem Ćmińsk. Gospodarze w pierwszej połowie dzielnie stawiali czoła wyżej notowanemu rywalowi o czym świadczy bezbramkowy remis po 45 minutach gry. Trzy minuty po wznowieniu gry Bartłomiej Papros wykorzystał rzut karny dzięki czemu Granat objął prowadzenie. W 73 minucie wynik meczu podwyższył Kamil Uciński. Wydawało się, że jest już po meczu, nic bardziej mylnego. Dwie minuty przed końcem meczu gospodarze strzelili bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę wyrównująca.

O tym, kto awansuje dalej miała zadecydować dogrywka. W dodatkowych 30 minutach gry Granat okazał się zdecydowanie skuteczniejszy, strzelił rywalom pięć bramek i ostatecznie wygrał 7:2.

- Przez cały mecz kontrolowaliśmy przebieg spotkania, prowadziliśmy 2:0, w końcówce przyszło rozluźnienie, chyba jedną nogą byliśmy już w szatni, w 88 minucie straciliśmy bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry straciliśmy bramkę na 2:2. W dogrywce chłopaki mocno wzięli się do roboty i strzelili pięć bramek. Szkoda, że musieliśmy biegać przez 120 minut przed derbami, trochę na pewno będzie czuć ten mecz w nogach. Mamy parę dni, żeby dojść do siebie przed meczem z Orliczem – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

2:7 Jakub Gurski ‘117

Granat: Dawid Strzelec – Jakub Hińcza, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Paweł Suwara (46. Jakub Gurski), Bartłomiej Papros, Wiktor Bartoszek (46. Adrian Uniat), Karol Dudzik, Kacper Grzela, Kamil Uciński (73. Jakub Gluza), Kacper Gładyś. Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 1/16 OPP: Hetman Włoszczowa – GKS Nowiny 1:3,Polonia Białogon Kielce – Moravia Morawica 0:5, Klimontowianka Klimontów – Wisła Sandomierz 2:1, LZS Samborzec – Alit Ożarów 0:6, Unia Sędziszów – Wierna Małogoszcz 2:6, Vitalpol Solec-Zdrój – Nida Pińczów 4:5, AP Star/Juventa Starachowice – GKS Rudki 1:8, Korona Kielce (junior) – Spartakus Daleszyce 0:2. Arka Pawłów – Star Starachowice 2:4, Lubrzanka Kajetanów – MKS Orlicz Suchedniów 1:2, Olimpia Pogoń Staszów – Czarni Połaniec 1:0, Neptun Końskie – Korona II Kielce 2:4, Łysica Bodzentyn – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:4, Piast Stopnica – AKS 1947 Busko-Zdrój 3:0, Moravia II Morawica – ŁKS Probudex Łagów (w innym terminie).