Zwycięstwo z Lubrzanką Kajetanów w kolejnym meczu kontrolnym

W sobotę, 31 lipca, Granat Skarżysko-Kamienna rozegrał kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzyli się u siebie z Lubrzanką Kajetanów, spotkanie zakończyło się zwycięstwem „trójkolorowych” 3:1.
 
Piłkarze Granatu Skarżysko pierwotnie mieli zagrać z drużyną Centrum Radom, w ostatniej chwili sparingpartner został zmieniony i „trójkolorowi’ zagrali z czwarto ligową Lubrzanką Kajetanów.
 
Sparing lepiej rozpoczęli piłkarze gości, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Kity. Później do głosu doszli gospodarze, którzy prowadzili grę czego efektem był bramki. W 31 minucie w polu karnym faulowany był Kamil Uciński, rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Sot. W 40 minucie Sot wykorzystał podanie Oskara Gwoździa i po raz drugi pokonał Michała Żyłę, golkipera Lubrzanki. Wynik meczu ustalił Kami Uciński w 76 minucie.
 
- Dzisiaj z gry mogę być zadowolony. W pierwszej połowie mimo, że przegrywaliśmy na początki 1:0, utrzymywaliśmy się przy piłce, prowadziliśmy grę, realizowaliśmy założenia, które sobie wcześniej nałożyliśmy. Nasza gra wyglądała dużo lepiej. To jest budujące przed ligą. Przed nami jeszcze jeden sparing z Wichrem Miedziana Góra za tydzień, a już za dwa tygodnie czeka na pierwszy bój o ligowe punkty – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.
 
Granat Skarżysko – Lubrzanka Kajetanów 3:1 (2:1)
 
0:1 Jakub Kita ‘4
1:1 Bartosz Sot ’32 (z karneg)
2:1 Bartosz Sot ‘40
3:1 Kamil Uciński '76
 
Granat: Strzelec – Gwóźdź, Bednarski, Hińcza, Dudzik – Grzela, Papros, Gładyś, Uciński, Bartoszek, Sot oraz O. Świtoń, A.Świtoń, Siemieniec, Boruch, Brzoza, Uniat, Stopiński
 
Mecze kontrolne Granat Skarżysko-Kamienna:
 
• 17 lipca (sobota) Granat Skarżysko – Wierna Małogoszcz 1:2
• 24 lipca (sobota) Granat Skarżysko – Orlęta Kielce 5:1
• 28 lipca (środa) Granat Skarżysko – Pilica Białobrzegi 3:1
• 31 lipca (sobota) Granat Skarżysko – Lubrzanka Kajetanów 3:1
• 07 sierpnia (sobota) Granat Skarżysko – Wicher Miedziana Góra (wyjazd)