Partyzant pokonany, teraz czas na KSZO !

W sobotę, 27 czerwca, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali kolejne spotkanie sparingowe, tym razem na własnym boisku podejmowali Partyzanta Radoszyce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1, bramki dla Granatu strzelili Bartosz Sot - dwie, Tomasz Bartosiak i Arkadiusz Krzymieński. 


- Z meczu na mecz coraz lepiej to wygląda, coraz większe zrozumienie, coraz większa schludność w grze. Nie jest to jeszcze poziom oczekiwany, ale jest wyraźny progres w grze. Do przerwy ten mecz nie podobał mi się, chłopaki za dużo chcieli łatwych rozwiązań, rywal bronił głęboko, chcieli wrzucać górne piłki za plecy obrońców. To nie przynosiło efektów, nakłaniałem zespół do gry piłką, do kreowania sobie przestrzeni. W drugiej połowie to odpaliło – powiedział Piotr Dejworek

- Z drugiej połowy można być zadowolonym, dobrze wyglądaliśmy fizycznie, nie było widać braków, większość zawodników w dobrej kondycji zniosła 90 minut gry. Teraz cały tydzień trenujemy, nie chcemy ryzykować , żeby nie narażać zawodników na jakieś drobne urazy przed ważnym pucharowym spotkaniem z KSZO. Jest fajna atmosfera przed tym meczem, chłopaki chcą pograć z tym rywalem, część z tych, którzy mieli okazję powalczyć w pamiętnym finale, szukać szansy na rewanż, a dla części nowych zawodników rywal z trzeciej ligi to też łakomy kąsek. Szykuje się fajne widowisko, piłkarze są stęsknieni, kibice również, mecz z KSZO będzie takim przygotowaniem do nowego sezonu ligowego, który rusza już niebawem – zaznacza trener Piotr Dejworek.


Granat Skarżysko - Partyzant Radoszyce 4:1 (0:1)

0:1  ??? ‘30)
1:1 Bartosz Sot ‘52
2;1 Tomasz Bartosiak ‘63
3:1 Bartosz Sot ‘68
4:1 Arkadiusz Krzymieński


Granat: Sieczka - Papros, Bednarczyk, Dudzik, testowany zawodnik -  Szewczyk, Kędra, Krzymieński, Głowaczewski, Bartosiak - Sot  oraz Mojecki, Bilski, Rzeszowski i dwóch testowanych zawodników 

Plan sparingów : Granat Skarżysko – Oronka Orońsko (2:0), Granat Skarżysko – Wicher Miedziana Góra (2:1), Granat Skarżysko – Partyzant Radoszyce (4:1), Granat Skarżysko – ŁKS Probudex Łagów (11 lipca). 

Za tydzień w sobotę, 4 lipca, Granat rozegra spotkanie pucharowe, którego stawką będzie awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem będzie drużyna KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zostanie rozegrane w Skarżysku, o godzinie 17.00. 
 

Zbyszek Biber (skarżysko24.pl)