Pierwsza sparingowa wygrana Granatu. Wicher Miedziana Góra pokonany

W środę, 24 czerwca, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali drugi mecz sparingowy w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni trenera Piotra Dejworka zmierzyli się z Wichrem Miedziana Góra, mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 2:1 po bramkach Bartosza Sota i Tomasza Bartosiaka.
 
Mecz z Wichrem Miedziana Góra miał być rozegrany w Skarżysku, jednak we względu na obfite opady deszczu został przeniesiony do Starachowic, tam zagrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Trenerem drużyny z Miedzianej Góry jest dobrze znany w Skarżysku Przemysław Ryński, w drużynie gra też Damian Chrzanowski, który reprezentował barwy Granatu.
 
- To był mecz z fajnym rywalem, bo zespół z Miedzianej Góry, to fajna jak na klasę okręgową ekipa, ma wielu zawodników, którzy potrafią grać w piłkę. Były momenty, że to było wyrównane widowisko, szczególnie na początku. Później nasza przewaga się zarysowywała, ale brakowało wykończenia z przodu, brakowało celnego strzału - powiedział Piotr Dejworek, trener Granatu. 
 
- Dopiero po półgodzinie gry, fajne podanie testowanego zawodnika z prawej strony penie wykończył Bartek Sot. Rywale bardzo szybko wyrównali, błąd młodego testowanego bramkarza i tracimy prowadzenie po rzucie karnym. Tuż przed przerwą Tomasz Bartosiak strzelił drugą bramkę i wyszliśmy na prowadzenie - relacjonuje trener. 
 
- Po przerwie w obydwóch zespołach nastąpiły zmiany, tempo trochę siadło. Były też okazje do strzelenia bramek. Karol Mojecki trafił w poprzeczkę, świetnej okazji nie wykorzystał Dawid Bilski. Na pewno wyglądało to dużo lepiej niż w spotkaniu  w Orońsku  - dodaje Piotr Dejworek. 


Granat Skarżysko – Wicher Miedziana Góra 2:1 (2:1)

1:0 Bartosz Sot ‘32
1:1 ??? 34 (z karnego)
2:1 Tomasz Bartosiak 43

Granat : zawodnik testowany – Kędra, zawodnik testowany, Bednarczyk, Dudzik, Szewczyk, Papros, Rzeszowski, Krzymieński, Bartosiak, Sot oraz Sieczka, Gładyś, Bilski, Głowaczewski, Mojecki, zawodnik testowany


Plan sparingów : Granat Skarżysko – Oronka Orońsko (2:0), Granat Skarżysko – Wicher Miedziana Góra (2:1), Granat Skarżysko – Partyzant Radoszyce (27 czerwca), Granat Skarżysko – ŁKS Probudex Łagów (11 lipca). 
 

Zbyszek Biber (skarzysko24.pl), Fot. Ł. Gruszczyński