Menu główne

Start

Gościmy:

Zwycięstwo z KSZO Ostrowiec, "Mały" zapewnił trzy punkty Granatowi
W niedzielę 22 marca piłkarze Granatu Skarżysko  po raz pierwszy tej wiosny zaprezentowali się przed własną publicznością, w ramach 19 kolejki III ligi świętokrzysko - małopolskiej podejmowali KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Granatu 2:1.

Po nieudanej inauguracji rundy wiosennej w Tarnowie piłkarze Granatu Skarżysko chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się za porażkę, doskonałą okazją było spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którym trójkolorowi rozpoczęli piłkarską wiosnę na rejowskim stadionie. W drużynie z Ostrowca występuje aż pięciu byłych zawodników Granatu - Klaudiusz Łatkowski, Przemysław Ryński, Marcin Grunt, Radosław Mikołajek oraz Michał Gajos. W spotkaniu z Granatem nie wystąpił tylko Gajos.

W drużynie gospodarzy zabrakło w dzisiejszym spotkaniu Damiana Chrzanowskiego i Bartosza Styczyńskiego, pierwszy leczą drobną kontuzje, drugi jest chory.

Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego po raz pierwszy w rundzie wiosennej zaprezentowali się przed własną publicznością, która licznie stawia się na rejowskim stadionie. Sam mecz zapowiadał się na emocjonujące widowisko, niestety tak nie było. Obie drużyny zagrały słabe spotkanie, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Na szczęście emocje w końcówce spotkania wynagrodziły kibicom 80 minut słabej gry.

Przez pierwsze dwadzieścia pięć minut z boiska wiało nudą, żadna z drużyn nie stworzyła groźnych sytuacji podbramkowych, w 26 minucie wydawało się w niegroźnej akcji Mateusz Mianowany sfaulował w polu karnym Kamila Stawiarskiego, sędzia Michał Fudala wskazał na "wapno", rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Mąka. W 39 minucie Marcin Kołodziejczyk próbował zaskoczyć z rzutu wolnego Konrada Zacharskiego, jednak golkiper KSZO pewnie obronił strzał kapitana trójkolorowych. W 45 minucie Mateusz Fryc był bliski wyrównania, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Zacharski. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

W drugiej połowie podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego przejęli inicjatywę na boisku, byli częściej przy piłce, prowadzili grę. Choć goście od czasu do czasu przemieszczali się w okolicę pola karnego gospodarzy.  Bliski zodbycia pierwszej bramki dla Granatu był Kołodziejczyk, ale jego strzał z rzutu wolnego trafia tylko w słupek.

Najwięcej emocji przyniosła końcówka spotkania, w 87 minucie po faulu w polu karnym Pawła Czajkowskiego, arbiter po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na jedenasty metr, dodatkowo ukarał zawodnika gości czerwoną kartką. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się niezawodny Marcin Kołodziejczyk. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym już czasie gry kolejny faul w polu karnym, tym razem Marcin Grunt faulował Kołodziejczyka, sędzia nie wahał się ani chwili i po raz trzeci podyktował rzut karny. Do piłki podszedł, nie kto inny, jak Marcin Kołodziejczyk, który pewnym strzałem pokonał Zacharskiego dając zwycięstwo swojej drużynie.

W 20 kolejce spotkań Granat Skarżysko zmierzy się w Krakowie z tamtejszą Garbarnią.

GRANAT Skarżysko - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (0:1)

0:1 Mateusz Mąka '26 (z karnego)
1:1 Marcin Kołodziejczyk '87 (z karnego)
2:1 Marcin Kołodziejczyk '90 (z karnego)

Granat: P.Michalski - Dziubek (75.Kupczyk), Gębura, Sala - Markowicz (89.Zygmunt), Mianowany, Kołodziejczyk, Imiela (70.Michalski),Kowalski,Fryc, Ignatow.

KSZO: Zacharski - Łatkowski, Grunt, Nowik, Stachurski, Nogaj, Mąka (64.Surdy), Czajkowski, Kapsa (60.Ryński), Mikołajek (68.Dziadowicz), Stawiarski (71.Kosowski).

żk - Sala, Kowalski, Dziubek (Granat) – Mąka, Kapsa, Grunt (KSZO)