Porażka Granatu Skarżysko z AKS Busko-Zdrój

Piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 7. kolejki spotkań RSActive świętokrzyskiej IV ligi zmierzyli się na wyjeździe z AKS 1947 Busko-Zdrój, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0, jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamil Uciński, były zawodnik Granatu.

Rywalizacja Granatu Skarżysko i AKS-u Busko-Zdrój oprócz walki o ligowe punkty miała też kilka dodatkowych "smaczków". Do ekipy gospodarzy przed sezonem dołączyli piłkarze, którzy jeszcze w zeszłym sezonie byli w kadrze Granatu - Oskar Gwóźdź, Krystian Wierzchanowski oraz Kamil Uciński, trenerem AKS-u jest doskonale znany Marcin Kołodziejczyk, były zawodnik i trener „trójkolorowych”.

Obie drużyny stworzyły dobre widowisko, o wygranej zadecydowała jedna bramka. Z trzech punktów cieszyli się gospodarze, którzy strzelili gola w 24 minucie po trafieniu Kamila Ucińskiego.

- To był trudny mecz, gospodarze nas troszeczkę w pierwszych 20 minutach zdominowali. Mieliśmy też swoje sytuacje, w słupek trafił Filip Kaczmarski, dobrą okazję miał Błażej Miller i Bartłomiej Książek. Zespół Buska miał więcej jakości i zdobył komplet punktów - mówił po meczu trener Strzemiński.

W kolejnym spotkaniu (sobota 16 września, godz. 16.00) Granat zagra na wyjeździe z GKS Nowiny.