Zwycięstwo z Wichrem w ostatnim sparingu. Za tydzień rusza liga

W sobotę, 6 marca, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rundy wiosennej. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzyli się z Wichrem Miedziana Góra, mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 2:1. Dwie bramki dla trójkolorowych strzelił Bartosz Sot.
 
Piłkarze Granatu Skarżysko maja za osobą ostatni mecz sparingowym, w okresie przygotowawczym „trójkolorowi” rozegrali siedem meczów kontrolnych, dwa zakończyły się wygranymi (z Kamienną Brody i Wichrem Miedziana Góra), trafiły się trzy porażki (z Pilicą Białobrzegi. Koroną II Kielce i juniorami Korony Kielce), w dwóch spotkaniach padł remis (z Wierną Małogoszcz i Zwolenianką Zwoleń). Dwa zaplanowane spotkania nie doszyły do skutku (z Orlętami Kielce i Starem Starachowice).
 
W przerwie zimowej w kadrze Granatu doszło do kilku zmian. Z drużyną pożegnał się Arkadiusz Krzymieński, który będzie wiosną reprezentował barwy Orlicza Suchedniów. Z klubu odszedł Patryk Kędra (Powiślanka Końskowola), Maciej Głowaczewski (wyjazd za granicę). Karol Mojecki jest w kręgu zainteresowań ŁysicyBodzentyn i Unii Sędziszów.
 
Z wypożyczenia z Łysicy Bodzentyn wrócili Kamil Uciński i Paweł Suwara. Nowym zawodnikiem jest Adrian Uniat z ŁKS Probudex Łagów. Kadrę uzupełnią juniorzy Oliwier Świtoń, Piotr Siemieniec, Brajan Sykulski, Nikodem Łoskot i Wiktor Pluta.
 
Runda rewanżowa świętokrzyskiej IV ligi rozpoczęcie się w weekend 13/14 marca. Granat Skarżysko w pierwszej kolejce rundy wiosennej zagra na wyjeździe z Partyzantem Radoszyce (14 marca, godz. 14.00). W sobotę 20 marca, podejmować będzie na własnym boisku Olimpię Pogoń Staszów.

Granat Skarżysko – Wicher Miedziana Góra 2:1 (1:1)

1:0 Bartosz Sot ‘29
1:1 ??? 43 (z karnego)
2:1 Bartosz Sot '68

GRANAT: Strzelec (46. Sieczka) – Suwara (46. Gwóźdź), Bednarski, Boruch (67. Suwara), Dudzik (70.Stopiński) – Bartosiak, Szewczyk (46. Uniat), Papros (67. Szewczyk), Uciński (46. Rzeszowski), Miller (78. Uciński), Sot

Sparingi 

NR

DRUŻYNA

TERMIN

DRUŻYNA

1.

Granat Skarżysko 

30.01.2021r.
(nie odbył się)

Orlęta Kielce 

2.

Granat Skarżysko

7:0

Kamienna Brody 

3.

Pilica Białobrzegi

5:2

Granat Skarżysko

4.

Wierna Małogoszcz

2:2

Granat Skarżysko

5.

STAR Starachowice

nie odbył się 

Granat Skarżysko

6.

Zwolenianka Zwoleń

0:0

Granat Skarżysko

 7.

Korona II Kielce

2:1

Granat Skarżysko

 8.

Korona Kielce CLJ

4:3

Granat Skarżysko

9.

Wicher Miedziana Góra 

1:2

Granat Skarżysko