Bezbramkowy remis na inaugurację sezonu

Piłkarze Granatu Skarżysko zainaugurowali nowy sezon a IV lidze świętokrzyskiej. W pierwszej kolejce spotkań podejmowali przed własną publicznością drużynę MKS Zdrój Busko Zdrój, jednego z kandydatów do awansu. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Zanim rozpoczęło się spotkanie odbyła się miła uroczystość, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach Tomasz Domaradzki wręczył na ręce prezesa Granatu Grzegorza Żuka puchar za awans do IV ligi.

Sam mecz mógł się podobać licznie zebranym kibicom. Mimo, iż faworytem tego spotkania była drużyna prowadzona przez Ireneusza Pietrzykowskiego, to w pierwszej połowie grę prowadzili gospodarze, którzy znacznie lepiej prezentowali się na boisku. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Granat, w 16. minucie Maciej Głowaczewski trafił w poprzeczkę. Później gra się wyrównała, jednak goście nie stwarzali sytuacji pod bramką Granatu. Pierwsze zagrożenie ze strony gości nastąpiło dopiero w 42. minucie, Filip Rogoziński idealnie przymierzył w okienko z rzutu wolnego, na szczęście świetną interwencją popisał się Przemek Michalski.

W drugiej połowie role się odwróciły. Goście przejęli inicjatywę, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Michalskiego. W 55. minucie Damian Pietras był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał trafił tylko w słupek. Dwie minuty później znakomitej okazji nie wykorzystał Piotr Radwański, który będąc na piątym metrze strzelił wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi Granat przeprowadził groźną kontrę, po której Błażej Miller uderzył tuż obok słupka. Dobrą okazję miał również Maciej Uciński. Goście starali zdobyć się zwycięską bramkę, jednak gospodarze wytrzymali napór rywali i już do końca meczu nie pozwolili sobie wbić bramki.

Granat Skarżysko remisuje na inaugurację IV ligi z MKS Zdrój Busko Zdrój 0:0

W drugiej kolejce spotkań (środa, 15 sierpnia) Granat zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz. W sobotę, 18 sierpnia, podejmował będzie na własnym stadionie ŁKS Łagów. Początek spotkania o godzinie 17.00

Kibice Granatu Skarżysko zapraszają wszystkich na mecz charytatywny, który odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia, o godzinie 11.00 na boisku Orlik przy Alei Tysiąclecia (przy Zespole Szkół Technicznych) w Skarżysku-Kamiennej. Podczas meczu będzie organizowana zbiórka pieniędzy na rehabilitację 15-letniego Konrada, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

 

Granat Skarżysko - MKS Zdrój Busko Zdój 0:0

Granat: Michalski - Styczyński, Wojna, Dulak, Suwara - Szyszka, Kołodziejczyk (88. Spadło), Uciński (90.Parszewski), Głowaczewski - Miller, Bartosiak (72. Rzeszowski)
 
Zdrój: Picheta - Radwański, Kolasa, Sinkiewicz - Pietras, Jaśkiewicz, Rogoziński, Piotrowski, Grunt - Kowalski (86. Ciepliński), Rejowski (76. Pańtak)
 
żk - Styczyński, Szyszka, Miller, Dulak, Suwara, Rzeszowski (Granat) - Grunt, Kowalski (Zdrój)
 
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)

Widzów: 300

Ireneusz Pietrzykowski- trener MKS Zdrój Busko Zdrój

Dominik Rokita trener Granatu Skarżysko

Granat Skarżysko-MKS Zdrój Busko 0:0


Zbyszek Biber, Foto: Zbyszek Biber, Mariusz Busiek

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies