W weekend 17-18 września, na boiska po raz pierwszy wybiegli nasi najmłodsi piłkarze w kategorii Żak Młodszy i Starszy. Swoje mecze rozegrali też  trampkarze i juniorzy.


Chłopcy z rocznika 2015 kategoria Żak Młodszy wzięli udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez klub DAP Mazda Kielce. Nasza drużyna za rywali miała dwa zespoły gospodarzy oraz również dwa zespoły Korony Kielce oraz PAS Skarżysko-Kamienna. W turniejach kategorii Żaków mecze są niepunktowane i nie prowadzi się tabel. Najważniejsza jest zabawa i uśmiech na twarzy zadowolonego dziecka, a tego   nie brakowało.

Pierwszy Turniej rozegrał rocznik 2014 -Żak Starszy. Chłopcy rywalizowali w Końskich na obiektach tamtejszego Neptuna z gospodarzami oraz AP Champions Końskie, dwoma Drużynami DAP Mazda Kielce oraz Pasem Skarżysko. 
Turnieje w tej kategorii są niepunktowane i nie prowadzi się tabel.

Klasa okręgowa Trampkarz Starszy 

Polanie Pierzchnica - Granat Skarżysko 0:7

Bramki: Lisowski 10, Sieczka 26, Łukaniuk 34, Misztal 38 (k.), Bębacz 55, Dobrucki 58, Wanowski 74.

Granat: Dulęba, Świerczyński, Sz. Gielniewski, Kłak, Łukaniuk, Misztal, Aleksandrowicz, Wanowski, J.Gielniewski, Lisowski, Bębacz, Kwaśniewski, Sieczka, Dobrucki, Błazik, Derlatka, Pokrzywka.

Głos trenera: "Chłopcy rywalizowali na fatalnym boisku, przez co gra była szarpana i trudno było o płynne akcje. Mimo wszystko potrafili wypracować sobie wiele sytuacji bramkowych, z których wykorzystali siedem. Dzisiejszy mecz, pod nieobecność kilku chorych zawodników był okazją do tego, aby więcej czasu na boisku mogli spędzić Ci, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach nie wystąpili lub zagrali mało."

W 3.kolejce Świętokrzyskiej II ligi Juniorów Starszych podopieczni Jerzego Rota zdeklasowali drużynę Moravia Morawica 9:1 (3:0)

 Bramki dla Granatu Gluza 16',30', 45' ; Fuk 68' 70',90';Jankowski 70' Łoskot 73' Berus 81'

GRANAT: Mazonik (46. Bodo)- Januchta (46.Drzazga), Fuk, Kladczenko(62. Grzebała), Nowak,- Arent(70.Majewski), Jankowski, Safian, Łoskot, Pluta- Gluza(65.Berus)


Głos Trenera:

Jerzy Rot : Rozegraliśmy bardzo dobre zawody. Zespoły dzieliła różnica dwóch klas o czym świadczy wynik. Jeśli chodzi o naszą drużynę to dużą jakość dali zawodnicy którzy od kilku lat tworzą trzon zespołu. Dziś chciałbym wyróżnić chłopców którzy doszli do nas z zespołu juniora młodszego. Gdyż bardzo fajnie się zaprezentowali. Wprawdzie jeszcze daleka droga przed nami ale praca zaczyna przynosić pierwsze efekty i to jest najbardziej cieszy.