Zwycięstwo Granatu w Nowinach

Ósmą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze Granatu Skarżysko, w sobotę 16 września zmierzyli się na wyjeździe z GKS Nowiny, spotkanie zakończyło się zwycięstwem „trójkolorowych” 1:0 a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Bartłomiej Książek.
 
Trwa wyjazdowa seria Granatu Skarżysko, w sobotnie popołudnie podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego rozegrali kolejne spotkanie poza domem, tym razem w Nowinach. W meczu o mistrzostwo świętokrzyskiej IV ligi pomiędzy Nowinami i Granatem padła tylko jedna bramka, w 28 minucie spotkania Bartłomiej Książek wpisał się na listę strzelców.
 
- Trudny mecz. Uderzyliśmy bramkę, dobrą sytuację wykorzystał Książek po asyście Pluty. Mieliśmy jeszcze sytuacje gdzie mogliśmy się postarać o bramkę, ale trzeba też przyznać, że Nowiny to niebezpieczny zespół i druga połowa była z ich przewagą. Wyszliśmy z kilkoma kontrami, nie wykorzystaliśmy ich, zabrakło ostatniego podania. Cieszmy się z tego co jest, mieliśmy cztery ciężkie wyjazdy, przywieźliśmy siedem punktów, teraz czeka nas ciężki mecz z Pogonią Staszów przed własną publicznością – mówił po meczu Bolesław Strzemiński, trener Granatu Skarżysko.
 
W 9. serii gier Granat Skarżysko zagra na własnym stadionie z Pogonią Staszów, mecz odbędzie się w sobotę 23 września, o godz.12.00
 
GKS Zio-Max Nowiny – Granat Skarżysko 0:1 (0:1)
 
0:1 Bartłomiej Książek ‘28
 
Granat: Piotr Prasek – Wiktor Bartoszek, Kacper Goździk (80. Dominik Makowski), Karol Stępnik, Adrian Dołęgowski, Kamil Garbacz– Wiktor Pluta (62. Mateusz Górecki), Bartłomiej Papros, Bartłomiej Książek, Filip Kaczmarski – Błażej Miller. Trener Bolesław Strzemiński.