Odrabiamy zaległości. Spartakus Daleszyce pokonany

W środę 6 września piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali zaległe spotkanie z 3 kolejki spotkań RSActive 4 ligi ze Spartakusem Daleszyce, spotkane zakończyło się zwycięstwem Granatu 3:2.
 
Mecz ze Spartakusem w pierwotnym terminie miał zostać rozegrany 19 sierpnia, spotkanie jednak zostało odwołane z powodu złego stanu boiska po obfitych opadach deszczu.
 
W 11. minucie spotkania wynik otworzył strzelec trzech bramek w ostatnim meczu z Alitem Ożarów Bartłomiej Książek. W 22. minucie wyniki meczu podwyższył Wiktor Bartoszek. Pięć minut później gospodarze strzelili bramkę kontaktową, Piotra Praska pokonał Stanislav Mokrosnop. Do przerwy podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego prowadzili w Daleszycach 2:1.
 
W 62. minucie „trójkolorowi” znowu prowadzili różnicą dwóch bramek, tym razem na listę strzelców wpisał się Błażej Miller. W 77. minucie Mateusz Górecki zagrał w piłkę ręką w polu karnym, arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, rzut karny na bramkę zamienił Stanislav Mokrosnop.
 
W niedzielę 10 września Granat zmierzy się na wyjeździe z AKS-em Busko-Zdrój, początek meczu o godz. 16.00
 
- Zagraliśmy w ofensywie poprawnie, trochę gorzej w defensywie. Prowadziliśmy dwiema bramkami, wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą i tracimy bramkę na 2:1. Później mieliśmy jeszcze swoje sytuację, nie wykorzystaliśmy ich. Strzelamy trzecią bramkę z rzutu rożnego po trafieniu Błażeja Millera, znowu mamy dwie bramki różnicy, gramy spokojniej i stwarzamy kolejne okazje, ale popełniamy też dużo błędów w obronie. W końcówce meczu Górecki zagrał piłkę ręką w polu karnym i gospodarze strzelili drugą bramkę. Do końca było nerwowo, ale dowieźliśmy zwycięstwo do końca meczu. Cieszymy się z trzech punktów, przed nami ciężki mecz z Buskiem – powiedział po meczu Bolesław Strzemiński, trener Granatu Skarżysko.
 
Spartakus Daleszyce - Granat Skarżysko 2:3  (1:2)
 
0:1 Bartłomiej Książek ‘11
0:2 Wiktor Bartoszek ‘22
1:2 Stanislav Mokrosnop 27
1:3 Błażej Miller ‘62
2:3 Stanislav Mokrosnop ’77 (z karnego)
 

Granat: Piotr Prasek – Mateusz Górecki, Adrian Dołęgowski, Kacper Goździk, Kamil Garbacz – Wiktor Pluta, Wiktor Bartoszek, Bartłomiej Papros, Filip Kaczmarski (68.Kacper Grzela)– Bartłomiej Książek (90. Karol Stępnik) , Błażej Miller. Trener Bolesław Strzemiński.


Sędziował: Ziemowit Szymański (Starachowice) 
 

Zbyszek Biber , Fot. Ł.Gruszczyński