Cztery bramki Granatu i zwycięstwo z Alitem. Setna bramka Błażeja Millera

W szóstej kolejce spotkań RSActive Świętokrzyskiej 4 Ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym boisku Alit Ożarów spotkanie skończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Bartłomiej Książek, jedną bramkę dołożył Błażej Miller, dla którego była to 100 bramka w barwach Granatu Skarżysko.

Spotkanie z Alitem Ożarów mogło się podobać zebranej na rejowskim stadionie publiczności, choć gospodarze przegrywali 1:0 po bramce Jakuba Kapsy w 18 minucie, gospodarze potrafili odwrócić losy spotkania jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie wyrównał Bartłomiej Książek, który na listę strzelców wpisał się też trzy minuty po wznowieniu gry, Granat prowadził 2:1. W pierwszej połowie dobrą okazję miał Wiktor Pluta, który w 20 minucie trafiał w poprzeczkę.

W 55. minucie dobrą okazję miał Błażej Miller, chwilę później Bartłomiej Książek trafił prosto w bramkarza gości. Cztery minuty później było już 3:1 dla „trójkolorowych”, a na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Książek. W 61 minucie czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Błażej Miller, dla którego była to 100 bramka w barwach Granatu.

Granat Skarżysko pewnie pokonał Alit Ożarów 4:1.

- Zaczęliśmy to spotkanie bardzo nisko, ale to ja ustawiłem taką taktykę na początek, natomiast my nie umiemy grać w niskim pressingu, dostaliśmy bramkę. Duże słowa uznania dla całego zespołu, zagrali fajny mecz, strzelili cztery bramki, nie ukrywam, że tych bramek mogło być więcej. Cieszmy się z tego co jest, bo dziś kontuzji doznał Dudzik, odpadł nam Gurski i martwię się, że to się odbije w kolejnych meczach – powiedział Bolesław Strzemiński, trener Granatu.

W najbliższą środę (6 września) Granat zagra zaległe spotkanie ze Spartakusem Daleszyce. W 7. serii spotkań podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego zagrają na wyjeździe z AKS 1947 Busko-Zdrój (10 września, 16.00).

Granat Skarżysko – Alit Ożarów 4:1 (1:1)

0:1 Jakub Kapsa ‘18
1:1 Bartłomiej Ksiażek ‘43
2:1 Bartłomiej Ksiązek ‘48
3:1 Bartłomiej Książek
4:1 Błażej Miller

Granat: Piotr Prasek – Adrian Dołęgowski, Kacper Goździk, Wiktor Bartoszek, Karol Dudzik (6. Mateusz Górecki) – Wiktor Pluta (83. Dominik Makowski), Bartłomiej Papros, Kamil Garbacz, Filip Kaczmarski (73. Karol Stępnik), Bartłomiej Książek (90. Oskar Materek), Błażej Miller . Trener Bolesław Strzemiński.

Zbyszek Biber, Foto: Mariusz Busiek