Menu główne

Start

Gościmy:

Porażka Granatu z Wierną Małogoszcz-uakt audio
W sobotę 7 czerwca piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali ostatnią 34 kolejkę spotkań III ligi małopolsko - świętokrzyskiej, podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Wierną Małogoszcz, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Trener Ireneusz Pietrzykowski w meczu z Wierną Małogoszcz dał pograć zawodnikom, którzy na co dzień mało występują na boisku, debiut na trzecioligowych boiskach zaliczyli juniorzy Jakub Lisowski, który wystąpił od pierwszej minuty spotkania oraz Robert Orlikowski  i Piotr Grzejszczyk. Do gry wrócił Klaudiusz Łatkowski, niestety po 10 minutach gry odnowiła mu się kontuzja i musiał opuścić boisko.

Przed spotkaniem  prezes Wiernej Małogoszcz Sławomir Trybek wręczył kapitanowi Granatu Marcinowi Kołodziejczykowi pamiątkowy puchar za mistrzostwo trzeciej ligi.

Pierwsza połowa spotkania wyrównana, obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji , które mogły zakończyć się bramką, w 7 minucie Bartłomiej Wijas groźnie strzelił tuż obok słupka, w 18 minucie Emil Lurzyński doskonale podał do Bartosza Malinowskiego na 15 metr jednak ten uderzył tuż nad poprzeczką. W 23 minucie Przemysław Gajek próbował zaskoczyć Borgensztajna strzałem w długi róg, jednak piłka trafiła koło słupka, dwie minuty później Karol Drej  trafia w słupek. W 41 minucie Emil Lurzyński miał doskonałą okazję do strzelenia bramki, wbiegł w pole karne na piąty metr, uderzył po długim rogu, ale bramkarz gospodarzy Przemysław Michalski skutecznie interweniuje. Do przerwy remis 0:0.

W drugiej  połowie przewagę mięli gospodarze, którzy stworzyli więcej sytuacji bramkowych, podopieczni trenera Pietrzykowskiego ani razu nie zagrozili bramce Michalskiego. W 52 minucie Michał Bała wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem przy słupku pokonał Tomasza Borgensztajna, Wierna objęła prowadzenie, w 75 doskonała sytuacja gospodarzy Drej uderzył mocno na bramkę Granatu, ale świetnie interweniował Borgensztajn. W 78 minucie na boisku pojawił się debiutant na trzecioligowych boiskach Robert Orlikowski, chwilę później  kolejny debiutant Piotr Grzejszczyk.

W 84 minucie gospodarze strzelają drugą bramkę, dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego  skutecznie wykończył strzałem głową Karol Drej. Gdy   wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 2:0 w doliczonym już czasie gry  Jakub Stachura strzałem głową po raz trzeci pokonała Borgensztajna.

Spotkanie z Wierną było ostatnim  ligowym spotkaniem  w tym sezonie, przed Granatem walka w barażach o II ligę, niestety  z powodu kontuzji w meczu z Sokołem Ostróda zabraknie  Marcina Kołodziejczyka i Klaudiusza Łatkowskiego.

Pierwsze spotkanie barażowe z Sokołem Ostróda odbędzie się na Rejowie 14 czerwca o godzinie 17.00.

Wierna Małogoszcz - Granat Skarżysko 3:0 (0:0)

1:0 Michał Bała '52
2:0 Karol Drej '84
3:0 Jakub Stachura '90+2

Wierna: Michalski  - Krzeszowski , Kita , Milcarz , Supierz, Ostrowski, Jeziorsk, B. Wijas , Gajek ('52 S. Wijas) - Drej ('87Augustyn), Bała ('82 Stachura).

Granat: Borgensztajn - Łatkowski  ('10 Smolarczyk , '80 Grzejszczyk), Duda, Basąg , Piotr Markowicz, Lisowski ('78 Orlikowsk), Ryński, Malinowski, Paweł Markowicz, Dziubek, Lurzyński

żk:  Krzeszowski, Milcarz, Drej (Wierna)  -  Malinowski (Granat)

Sędziował: Rafał Pąchalski (Kraków)