Menu główne

Start

Gościmy:

Granat mistrzem trzeciej ligi!

W 33 kolejce spotkań III ligi małopolsko - świętokrzyskiej Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie Beskid Andrychów, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Granatu 1:0 po bramce Mateusza Dziubka. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek podopieczni trenera Pietrzykowskiego zapewnili sobie udział w barażach o II ligę.

W  sobotnie popołudnie piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się z Beskidem Andrychów, podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego potrzebowali jednego punktu aby zapewnić sobie udział  w barażach o II ligę, spotkanie z Beskidem nie było porywającym widowiskiem, ale najważniejsze, że zakończyło się zwycięstwem  Granatu 1:0 po bramce Mateusza Dziubka w 58 minucie.  Dzięki temu zwycięstwu trójkolorowi zostali mistrzem III ligi małopolsko - świętokrzyskiej i zagrają w barażach.

W pierwszej połowie spotkania nie zobaczyliśmy wielu sytuacji bramkowych, gra toczyła się głównie w środku pola, w 8 minucie bliski zdobycia bramki był Mateusz Fryc, ale nie wykorzystał błędu bramkarza i  nie trafił do pustej bramki, w 27 minucie Smolarczyk dostał podanie na piąty metr od Fryca, jednak uderzył za słabo aby pokonać Majerczyka, chwilę później goście mogli objąć prowadzenie, na szczęście strzał Dawida Rupy trafia tylko w poprzeczkę.

W drugiej połowie gra obu drużyn wyglądała już troszkę lepiej, w 56 minucie groźnie było pod bramką Granatu,  strzał z rzutu wolnego pod poprzeczkę Majcherczyk w ostatniej chwili przenosi nad bramką, dwie minuty później kontra gospodarzy , która zakończyła się bramką, Mateusz Fryc podał do Mateusza Dziubka , a ten popisuje się celnym strzałem, warto odnotować, że był to jeden z pierwszych kontaktów z piłką tego piłkarza, chwilę wcześnie Dziubek zmienił Gajosa. W 60 minucie Łukasz Rupa był bliski wyrównania, jego strzał z rzutu wolnego  przeleciał tuż nas poprzeczką.

Od 66 minuty Granat grał w osłabieniu, Bartosz Gębura otrzymał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. W 68 minucie kolejny groźny rzut wolny w wykonaniu gości, strzał jednego z zawodników Beskidu pewnie broni Majcherczyk. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już trafić do bramki, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Granatu 1:0;

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze razem z kibicami zaczęli świętować zwycięstwo w całych rozgrywkach, polał się szampan, piłkarze podarowali kibicom koszulki meczowe, nie obyło się bez wspólnego śpiewania.

Granat pierwszy mecz barażowy zagra z Sokołem Ostróda (14 czerwca) u siebie. Rewanż zaplanowano na 18 czerwca. Wszystkie spotkania barażowe zostaną rozegrane o godz. 17:00. Jeśli Granat awansuje do drugiej rundy, to zmierzy się  tam ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy mistrzem III ligi opolsko-śląskiej i Sokołem Kleczew.

Zanim będziemy się emocjonować spotkaniem barażowym czeka Nas jeszcze Półfinał Okręgowego Pucharu Polski w którym Granat zmierzy się z Nidą Pińczów. Spotkanie to odbędzie się w środę 4 czerwca o godzinie 17.30 na Rejowie.

Granat Skarżysko - Beskid Andrychów 1:0 (0:0)

1:0  Mateusz Dziubek '58

Granat: Majcherczyk - Chrzanowski, Styczyński, Gębura, Duda ('46 Malinowski), Michalski, Mianowany, Kołodziejczyk ('69 Basąg), Gajos (Dziubek '56), Smolarczyk, Fryc  ('75 Ryński).

Beskid:  Majerczyk - Grzywa ('71 Śliwa), Nahle, Kapera, Święs, Jurczak, Szlosekm, Słupski, Ł. Rupa, Moskała, D.Rupa

żk - Mianowany, Gębura x2 (Granat) - Kapera, Nahle (Beskid)