Menu główne

Start

Gościmy:

Sensacja w Działoszycach, Nida Pińczów pokonała Granat (uzup. foto)
W 19 kolejce III ligi małopolsko - świętokrzyskiej Granat Skarżysko zmierzył się z przedostatnią drużyną w tabeli TSV 1946 Nidą Pińczów, spotkanie zakończyło się  niespodziewanym zwycięstwem gospodarzy 2:0.

W pierwszym spotkaniu wyjazdowym w rundzie wiosennej piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się z przedostatnią w tabeli Nidą Pińczów, spotkanie odbyło się w Działoszycach, stadion Nidy aktualnie jest remontowany. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego, którzy liderowali  w tabeli, jednak rzeczywistość okazała się brutalna, Granat przegrał to spotkanie 2:0.

Pierwsza połowa spotkania pod dyktando Granatu, jednak nic z tej przewagi nie wynikało, w 2 minucie bliski zdobycia bramki był Michalski, ale jego strzał pod porzeczkę obronił bramkarz gospodarzy, w 25 minucie Nida obejmuje prowadzenie, dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystuje Marcel Motyl, który pokonał Majcherczyka. Pierwsza połowa kończy się niespodziewanym prowadzeniem Nidy 1:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Granat próbował, atakował, ale wszystkie akcję zatrzymywały się na szesnastym metrze, w 84 minucie gospodarze zdobywają drugą bramkę po trafieniu Roberta Banaszka, spotkanie zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem Nidy Pińczów.

Mimo porażki Granat zachował fotel lidera,  Soła Oświęcim zrównała się punktami z trójkolorowymi, jednak  trójkolorowi mają lepszy bilans bramkowy bezpośredniego spotkania (wg regulaminu rozgrywek bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie) , porażki naszej drużyny nie wykorzystała Łysica Bodzentyn, która mogła objąć prowadzenie, warunkiem było zwycięstwo z Wisłą Sandomierz, Wisła wygrała 1:0.

W 20 kolejce spotkań Granat Skarżysko podejmował będzie na własnym stadionie Poronin Poroniec.

TSV 1946 Nida Pińczów - Granat Skarżysko 2:0 (1:0)

1:0 Marcel Motyl '25
2:0 Robert Banaszek '84

Granat: Majcherczyk - Chrzanowski (83' Jagodziński), Basąg, Styczyński, Łatkowski - Paweł Markowicz (70' Smolarczyk), Ryński (60' Gajos), Mianowany (46' Malinowski), Kołodziejczyk, Michalski - Dziubek

Nida: Zyguła - Ciacia, Rechowicz, Szafraniec, Motyl  - Karasek (55' Gębski  ), Kosela  (70' Łuszcz ),Dulak ,(46' Bisikiewicz ), Banaszek - Mik , Kołodziejsk  (64' Rajca  ).

żółte kartki:: Karasek, Rechowicz, Gębski (Nida), Dziubek (Granat).

Sędziował: Marcin Bąk (Kielce)