Sponsorzy wspierający klub sportowy Granat:

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Menu główne

Start

Gościmy:

Stadion

Stadion Granatu we wcześniejszych latach był jednym z największych stadionów na terenie Kielecczyzny. Jego pojemność wynosiła 25 000 osób, ale w wyniku przebudowy posiada obecnie ok. 2 - 2,5 tys miejsc (w większości ławki), w tym ok. 700 siedzisk w postaci krzesełek


Pierwsze mecze Granat rozgrywał na stadionie mieszczącym się obok dawnej fabryki obuwia ,,FOSKO"


Tak kiedyś prezentował się stadion skarżyskiego Granatu
PIŁKARSKIE TURNIEJE O MEMORIAŁ KAZIMIERZA DEYNY
W 1983 roku z okazji 60. rocznicy otrzymania praw miejskich przez Skarżysko zarząd klubu, dyrekcja "Mesko" oraz władze miasta postanowiły zorganizować piłkarski turniej o Puchar Zakładów Metalowych "Męsko" i "Słowa Ludu" z udziałem I-ligowych zespołów: Legii Warszawa, Ruchu Chorzów i Motoru Lublin i Granatu Skarżysko. Puchar zdobyła Legia, wygrywając w finale z Ruchem Chorzów po rzutach karnych 5:4. Legioniści dzień wcześniej pokonali Granat 3:2 (dla Granatu: Korzeniowski z rzutu wolnego, Małek). W spotkaniu o trzecią lokatę Granat uległ Motorowi 1:6 (1:1) a honorowego gola strzelił Gąciara z rzutu karnego.
Rok później rozegrany został II turniej, tym razem z okazji jubileuszu 60-lecia ZM "Męsko". Zagrały cztery zespoły: Lech Poznań, Widzew Łódź, Legia Warszawa i trenowany przez Kazimierza Górskiego Ethnikos Ateny, pierwszoligowy klub grecki. Triumfowała Legia przed Widzewem, Lechem i Ethnikosem.
W 1985 roku w III turnieju rywalizowały: Śląsk Wrocław, Radomiak Radom, bułgarski DFS Preslaw i Granat. Triumfował Śląsk po wygranej w finale z Radomiakiem 3:2. Granat zajął trzecie miejsce, pokonując DFS Preslav 3:2 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 2:2).
IV turniej w lipcu 1986 roku zgromadził na starcie pierwszoligowe ekipy ŁKS Łódź, Ruchu Chorzów, Górnika Wałbrzych oraz gospodarzy, skarżyskiego Granatu. W konfrontacji Granatu z chorzowskim Ruchem po bezbramkowym remisie o awansie do finału zadecydowały rzuty karne, które 3:2 lepiej egzekwowali chorzowianie. Po pięciu minutach tego spot­kania z drużyną pożegnał się Andrzej Korzeniowski, wychowanek Granatu, który w zespole występował aż 18 lat. Rozegrał 576 oficjalnych spotkań i zdobył 107 goli, choć najczęściej grał na pozycji ostatniego stopera. Łódzki KS 5:3 wygrał z Górnikiem. W meczu o trzecie miejsce Granat postarał się o nie lada sensację, pokonując Górnika Wałbrzych 2:1 (gole dla Granatu: Michalski, Chołuj). W turnieju triumfował Ruch po wygranej 1:0 z ŁKS.

W 1987 roku w jubileuszowym, V turnieju piłkarskim wystąpiły cztery pierwszoligowe zespoły: Legia Warszawa, ŁKS i Widzew Łódź oraz Jagielonia Białystok. Zupełnie niespodziewanie w turnieju triumfował ówczes­ny beniaminek ekstraklasy, Jagiellonia Białystok, pokonując ŁKS 6:5 w rzutach karnych. Wcześniej był remis 2:2.
W jubileuszowym dla klubu i miasta roku 1988 rozegrany został VI turniej z udziałem ŁKS Łódź, Ethnikosu Ateny, Legii Warszawa i Górnika Wałbrzych. Kolejny raz turniej zakończył się niespodzianką, bo główne trofeum zdobyli piłkarze Górnika.
VII turniej piłkarski w 1989 roku to popis Jagiellonii Białystok, która najpierw pokonała Granat 3:0 zaś w finale odprawiła Legię w stosunku 2:0. W spotkaniu o III miejsce Granat po dobrym meczu uległ 1:2 ŁKS Łódź. Skład Granatu: Mirosław Klimek, Krzysztof Tłuścik, Waldemar Gąciara, Mirosław Siemieniec, Tomasz Szustak, Tomasz Chołuj, Ja­rosław Kotwica, Sławomir Skalski, Stanisław Opara, Alfred Gaweł, Ma­riusz Telka, Wojciech Nobis, Krzysztof Szyszka, Mariusz Siudek, Paweł Wawrzyńczak, Bogdan Kobus. Trener: Witold Sokołowski.
W VIII turnieju piłkarskim wystartowały cztery zespoły pierwszo­ligowe; Legia Warszawa, GKS Katowice, Zagłębie Lubin i beniaminek, Hutnik Kraków. W swym szóstym starcie w Skarżysku Legia triumfowała po wygranej 1:0 z Hutnikiem Kraków oraz 2:0 z GKS w finale.
IX turniej "Meska" i "Słowa Ludu" o Memoriał Kazimierza Deyny w 1991 roku miał najsłabszą obsadę. Nie wystartował żaden pierwszoligo­wiec, a do rywalizacji stanęły zespoły: Broni i Radomiaka z Radomia, Błękitnych Kielce oraz gospodarze, Granat Skarżysko. W pierwszym dniu Granat pokonał Broń 3:2 (gole: Siudek 2, Chołuj) zaś w finale uległ 0:2 drugoligowym Błękitnym. Skład Granatu: Klimek, Siemieniec, Dziewit, Opara, Przybycień, Telka, Skalski, Chołuj, Wawrzyńczak, Bilski, Siudek, Ciesielski, Paździsz, Stępniewski, Gonciara, R. Bilski. Trener: Kazimierz Krakowiak.

W 1992 roku rozegrano jubileuszowy, X Turniej Piłkarski Zakładów Metalowych "Mesko" i "Słowa Ludu" o Memoriał Kazimierza Deyny. Turniej miał bardzo mocną, międzynarodową obsadę, bo wystąpiła reprezentacja Ukrainy oraz pierwszoligowe zespoły Widzewa Łódź i Siarki Tarnobrzeg oraz reprezentacja Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Noż­nej, prowadzona przez trenerów Bogumiła Gozdura i Piotra Kuszłyka, szkoleniowca Granatu. Reprezentacja naszego okręgu w składzie: Gil, Szpiega, Wawrzyńczak, Megier, Szustak, Fendrych, Graba, Chołuj, Telka,Siudek, Szwajewski, Nobis, Mucharski, Opara, Siemieniec, Przybycień, Bilski w spotkaniu eliminacyjnym uległa Widzewowi 2:4 (bramki: Graba, Przybycień), zaś dzień później w meczu o III miejsce pokonali beniaminka ekstraklasy Siarkę Tarnobrzeg 3:1 (bramki: Szwajewski, Siudek, Chołuj). W turnieju triumfował Widzew pokonując Ukrainę 3:1. Był to ostatni turniej rozegrany na rejowskim stadionie, bo w latach kolejnych coraz gorsza kondycja finansowa "Mesko" i klubu nie pozwoliła na organizację zawodów.
III turniej "Mesko" i "Słowa Ludu" w 1985 roku. Mecz finałowy Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 2:3


opracowanie na podstawie książki Zbigniewa Lesiaka ,,1928-2003 Granat 75 lat piłkarskiej przygody" wydawnictwo drukarnia PiS


Ceny biletów na mecze III-ligowe:
Normalny: 10  zł
Karnet: brak

Aktualne zdjęcia ze stadionu:
st_01.jpg


zdjęcie pochodzi ze strony:www.skarzysko24.pl


wejście na stadion Granatu Skarżysko


widok zaraz po wejściu na stadion


budynek klubowy


widok na główną trybunę po lewej stronie ,,młyn" kibiców Granatu Skarżysko


Foto:Mariusz Busiek

Komentarze

You must javascript enabled to use this form

Szanowny Panie! Cieszę się, że mimo tego, iż opuścił Pan nasze miasto przed laty interesuje się Pan jego bieżącymi sprawami. Dziedzina sportu jest mi bliska a dowodem na to, że dbamy o tę sferę życia są wielkości środków przeznaczanych na sport w budżecie miasta. Piłka nożna nie jest jedyną dyscypliną przez nas wspieraną, choć środki przeznaczane corocznie wyróżniają ją spośród wielu dyscyplin. Istotnie stadion Granatu nie przynosi nam chluby! Jednak większym problemem jest poziom jaki prezentuje ta drużyna. Cieszymy się oczywiście z awansu do III ligii lecz martwimy, że podstawowy skład drużyny opiera się na zawodnikach pozyskanych z zewnątrz. Dlatego też od kilku lat skupiliśmy się na stworzeniu lepszych warunków do uprawiania tego sportu przez dzieci i młodzież budując pięć boisk o sztucznej nawierzchni i co najważniejsze zabezpieczając środki na prowadzenie zajęć. Wracając do stadionu Granatu to należy podkreślić, że siłami miasta utrzymujemy ten obiekt zabezpieczając przede wszystkim b.dobrą jakość murawy. Zaplecze nie jest w dobrym stanie, ale je sukcesywnie poprawiamy. Pragnę też podkreślić, że środki budżetu miasta przeznaczane na Granat w ostatnich latach wzrosły z 73 tys. zł w r 2006 do prawie 300 tys. w 2010. Przekazując te środki, a przede wszystkim wspierając dzieci i młodzież oczekujemy na lepsze wyniki rywalizacji sportowej co niewątpliwie przełoży się na poprawę bazy Granatu. Pozdrawiam Roman Wojcieszek

Napisał karlos, dzień 07/19/2011 o 16:58

 1 
Strona 1 z 1 ( 1 Komentarze )

Musisz się zalogować.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Aktualności

Porażka Granatu z Bronią Radom

Aktualności/ | Redakcja

W sobotę 18 lutego, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali czwarty mecz sparingowym w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, rywalem skarżyskiej drużyny był lider radomskiej IV ligi Broń Radom, mecz zakończył się zwycięstwem Broni 3:0.

Czytaj więcej...

Wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu

Aktualności/ | Redakcja

W swoim pierwszym sparingu tej zimy rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim piłkarze Granatu pokonali KSZO Junior Starszy Ostrowiec Świętokrzyski 5:1. Bramki dla naszego zespołu strzelili: testowany zawodnik (23'), Artur Kuliński (45'), Krzysztof Rzeszowski (50'), dwie Mateusz Łukasiewicz (58' i 80').

Czytaj więcej...
 

Sparingi
KSZO Ostrowiec (Junior)
1:5
Granat
Skaryszewianka Skaryszew

4:1

Granat
Oskar Przysucha
1:0
Granat
Broń  Radom
3:0
Granat
Polonia Iłża
22.02
Granat
Broń  Radom(Junior)
25.02
Granat
Zamłynie Radom
1.03
Granat
Szydłowianka Szydłowiec
4.03
Granat
Orlęta Kielce
11.03
Granat

Zapraszamy na strony:

granat98.jpg
granat99.jpg

Transfery w Granacie

PRZYCHODZĄ
 przyszli.gif

  Mariusz Arczewski - trener

 przyszli.gif

Artur Polakowski

(Gród Ćmińsk)

 przyszli.gif

Mateusz Łukasiewicz (Gród Ćmińsk)         

 przyszli.gif      
 przyszli.gif  
 przyszli.gif  
 przyszli.gif  
ODCHODZĄ
odeszli.gif
Trener Jerzy Rot
(koniec umowy)
odeszli.gif
Damian Gardynik
 
odeszli.gif

 Przemysław Gnat

(Szydłowianka Szydłowiec)

odeszli.gif
 Patryk Zygmunt

(Podgórze Kraków)

odeszli.gif
 
odeszli.gif
 
KONTUZJE
kont.png
  
kont.png
 
kont.png