Z Rudek wracamy bez punktów

W piątek 26 maja piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z drużyną GKS Rudki, spotkanie rozegrane w ramach 30 kolejki spotkań Hummel IV ligi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Po serii czterech zwycięstw z rzędu ekipa Granatu Skarżysko pojechała powalczyć o kolejne punkty do Rudek. Zespół prowadzony przez trenera Pawła Jaworka w rundzie wiosennej spisuje się świetnie i wiadomo było, że zespół Granatu czeka ciężkie spotkanie.

Gospodarze objęli prowadzeni w 18. minucie meczu po bramce Piotra Jedlikowskiego. Później Granat był bliski wyrównania, po dośrodkowaniu Wiktora Pluty, Karol Dudzik strzałem głową trafił w poprzeczkę, dobitka Adriana Uniata była minimalnie niecelna. Jeszcze w pierwszej połowie Jedlikowski był bliski zdobycia drugiej bramki dla Rudek.

W 76. minucie Michajło Łyczak został ukarany przez arbitra drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Niestety podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego nie potrafili tego wykorzystać. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem GKS-u Rudki 1:0. Po tej porażce Granat spadł w tabeli na piąte miejsce, wyprzedziła go ekipa z Rudek.

- Straciliśmy bramkę już w 18. minucie po naszych błędach, później próbowaliśmy odrobić straty, ale nic nie chciało wejść. Pod względem piłkarskim nie zdaliśmy dziś egzaminu, przerwaliśmy zwycięską drogę, ale każda passa kiedyś się kończy. Poszukamy punktów w kolejnym spotkaniu z Neptunem Końskie – powiedział po meczu trener Bolesław Strzemiński,

W 31. kolejce spotkań Granat zagra u siebie z Neptunem Końskie (niedziela 4 czerwca, godz. 17.00)

GKS Rudki – Granat Skarżysko 1:0 (1:0)

1:0 Piotr Jedlikowski ‘18

Granat: Dawid Strzelec – Karol Dudzik, Kacper Goździk, Jakub Hińcza, Oskar Gwóźdź – Wiktor Bartoszek, Adrian Uniat, Bartłomiej Papros, Filip Kaczmarski (75.Kacper Gładyś), Wiktor Pluta (62. Maciej Walkowiak) – Bartosz Sot. Trener Bolesław Strzemiński