55. derby powiatu dla Granatu

W niedzielę, 30 kwietnia, odbyły 55. derby powiatu skarżyskiego pomiędzy Orliczem Suchedniów i Granatem Skarżysko – Kamienna, spotkanie odbyło się w ramach 26. kolejki świętokrzyskiej Hummel IV ligi piłki nożnej. Derby zakończyły się zwycięstwem Granatu 3:1.

Na spotkanie derbowe w każdej rundzie z niecierpliwością czekają zarówno kibice Granatu jak i Orlicza. Jesienne spotkaniu obu drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem Granatu 5:1, biało-niebiescy chcieli się zrehabilitować i sprawić niespodziankę. Zespół Granatu przystąpił do meczu mocno osłabiony, do listy kontuzjowanych dołączył Bartosz Styczyński. Z kolei w ekipie Orlicza zabrakło bramkarza Witalijego Onopko i Marka Banaczkowskiego.

Przed meczem prezes Orlicza Dawid Bator wręczył Damianowi Kicie statuetkę za rozegranie 100 meczów w barwach Orlicza Suchedniów.

Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt porywając, a sytuacje z obu stron można policzyć na palcach jednej ręki. Choć zespół Granatu był faworytem w tym spotkaniu na boisku nie było tego widać. Podopieczni trenera Bolesław Strzemińskiego prowadzili grę, ale nic z tego nie wchodziło, gospodarze też próbowali sowich sił, ale defensywa Granatu nie pozwalała im na wiele .Pierwsza bramka padła dopiero w 39. minucie, Filip Kaczmarski pokonał Mateusza Ubysza. Cztery minuty później błąd bramkarza Orlicza wykorzystał Bartosz Sot. Na przerwę Granat schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół Orlicza w 49. minucie świetną okazję miał Patryk Zygmunt, dwie minuty później Krzysztof Rzeszowski popisał się fantastycznym strzałem z dystansu nie dając szans Dawidowi Strzelcowi. Zrobiło się 2:1. Później „trójkolorowi” mieli kilka okazji do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystali. W 75 minucie meczu drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Damian Kita. W 84. minucie Adrian Uniat bezpośrednio z rzutu wolnego po raz trzeci pokonał Mateusza Ubysza. Granat Skarżysko w 55. Derbach powiatu pokonał Orlicz Suchedniów 3:1.

- Nie zagraliśmy bardzo słabego meczu, szczególnie druga połowę zagraliśmy dużo lepszą niż pierwszą, więcej nas było widać z przodu, stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, szkoda że tylko jedna bramka wpadła. Stały fragment gry Granatu, który zadecydował myślę o zamknięciu tego meczu i czerwona karta dla mojego zawodnika. Przegrywamy z bardzo solidnym zespołem, gramy dalej, trenujemy dalej i budujemy zespół na przyszły sezon – powiedział po mecz Łukasz Tekiel, trener Orlicza Suchedniów.

- Oba zespoły starały się, walczyły, biegały, mecz nie był jakiś rewelacyjnym widowiskiem jak na derby, cztery bramki wpadły, z czego my strzeliliśmy trzy. Cieszymy się z trzech punktów. Dałem zadebiutować dziś dwóm młodym zawodnikom przy wyniki 3:1, są ambitni, zaangażowani, mocno trenują. W tej chwili nie prezentujemy jakieś dobrego futbolu bo mamy bramki kadrowe, coraz więcej jest kontuzji, obyśmy dojechali spokojnie do końca sezonu – mówił po meczu Bolesław Strzemiński, trener Granatu Skarżysko.

W 27. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra u siebie z Orlętami Kielce (niedziela 7 maja, godz. 17.00). Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe ze Spartakusem Daleszyce.

Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko 1:3 (0:2)

0:1 Filip Kaczmarski ‘39
0:2 Bartosz Sot ‘43
1:2 Krzysztof Rzeszowski ‘50
1:3 Adrian Uniat ‘84

Orlicz: Mateusz Ubysz – Tihomir Cheneshkov, Bunyod Turgunboev (65.Jakub Przeworski, Piotr Mądzik (75.Grzegorz Skarbek), Michał Bator, Krzysztof Rzeszowski, Jan Bilski. Kacper Sikora (70.Błażej Turski), Patryk Zygmunt, Ksawery Miernik. Trenre Łukasz Tekiel.

Granat: Dawid Strzelec – Maksymilian Bator (90+2 Oskar Materek), Kacper Goździk, Jakub Hińcza,, Wiktor Bartoszek – Wiktor Pluta (75.Kacper Gładyś), Maciej Walkowiak (89. Daniel Jaromin)), Adrian Uniat, Bartłomiej Papros, Filip Kaczmarski, Bartosz Sot. Trener Bolesław Strzemiński.

Czk.(2xżk) Damian Kita (75 min.)

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce)

Wyniki 26. kolejki Hummel IV ligi (29-30 maja) : Góral  – Nida  3:0, GKS – Spartakus  3:0, Pogoń  – GKS Rudki 0:2, Orlęta– Stal 2:1,  Alit  – Neptun  1:2, Moravia  – Sparta 7:2, AKS Busko  - Wierna  2:2, Star  – Klimontowianka 3:0, Orlicz  - Granat 1:3.