Zmarł Bogdan Winiarski, honorowy obywatel Skarżyska, honorowy członek klubu

W sobotę, 31 grudnia 2022 roku, w wieku 94 lat zmarł Bogdan Andrzej Winiarski, honorowy obywatel Skarżyska-Kamiennej. Wybitny trener, sportowiec, społecznik. Honorowy członek klubu Granat Skarżysko. 
 
Bogdan Winiarski przed laty był wybitnym sportowcem i trenerem. Latem był czołowym w kraju dyskobolem, zimą grał w hokeja i siatkówkę. Uprawiał także koszykówkę, tenis stołowy i piłkę nożną. To historia i legenda sportu w Skarżysku-Kamiennej, zapisał się również złotymi zgłoskami w historii Granatu Skarżysko.
Najwięcej czasu i energii poświęcił  królowej sportu. Imponował wszechstronnością. Był w dziesiątce najlepszych w kraju oszczepników, rekordzistą okręgu w skoku o tyczce, a nawet mistrzem w skoku wzwyż. Najbardziej liczące się wyniki uzyskiwał jednak w rzucie dyskiem. Przez lata utrzymywał się w ścisłej czołówce krajowej.

 
Jako zawodnik startował przez 25 lat. Jako trener wychował wielu znanych w kraju zawodników. Jego podopieczną była m.in. Apolonia Krzemińska, która w 1963 roku już jako jego żona zdobyła mistrzostwo Polski w pięcioboju. 
 
Od początku lat 50 trenował skarżyskich lekkoatletów. W 1961 r. zdobył uprawnienia trenera I klasy i z drużyną Granatu wywalczył awans do lekkoatletycznej drugiej ligi.  Bogdan Winiarski trenował lekkoatletów w Granacie Skarżysko do 1984 roku. Przez następne trzy lata prowadził piłkarzy nożnych tego klubu. W 1990 roku przeszedł na emeryturę. Wówczas pierwszy raz wziął do ręki rakietę tenisową i zaczął karierę na korcie. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski weteranów w swojej grupie wiekowej (1994, 1995, 1998, 2003), raz był międzynarodowym mistrzem kraju (1998), wielokrotnie w międzynarodowych mistrzostwach Polski stawał na podium, zajmując II i III miejsce (1992, 1994, 1995, 2000, 2004). 

 
W 2014 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Skarżyska-Kamiennej 


Zarząd klubu składa najbliższej rodzinie  wyrazy głębokiego współczucia 
 
Pogrzeb Bogdana Winiarskiego odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2023 roku o godzinie 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.