Zasłużone zwycięstwo ze Stalą Kunów

Stal Kunów była rywalem skarżyskiego Granatu w 16. serii spotkań świętokrzyskiej Hummel IV ligi. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka w niedzielnym spotkaniu pokonali rywali na wyjeździe 4:0 i utrzymali wysoką pozycję wicelidera.

Piłkarze Granatu Skarżysko jechali do Kunowa po trzy punkty. Plan został zrealizowany w stu procentach. Po pierwszych 45 minutach „trójkolorowi” prowadzili 1:0 po trafieniu Bartosza Sota, w 42. minucie spotkania, który wreszcie się odblokował i znalazł drogę do bramki. W pierwszej połowie okazji było jeszcze kilka, ale piłka nie chciała wpaść do bramki po strzałach Ucińskiego czy Millera, a jak już wpadła to sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Gospodarze też mieli swoje okazje, ale świetnie w bramce spisywał się Dawid Strzelec.

Pięć minut po wznowieniu gry Granat podwyższył wynik meczu na 2:0 po trójkowej akcji Sota , Gurskiego i Ucińskiego, który zakończył całą akcję bramką. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Kamil Uciński, który strzelił trzecią bramkę dla Granatu. W 80. minucie bliski zdobycia bramki Bartosz Sot, jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Stali. Chwilę później świetną okazję miał Oskar Gwóźdź. W końcówce meczu dwie świetne okazję miał Błażej Miller. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się  3-bramkowym zwycięstwem ekipy ze Skarżyska, w doliczonym już czasie gry wynik meczu ustalił Maksymilian Bator, który strzelił swoja pierwszą bramkę w drużynie seniorów Granatu, Maks wykorzystał świetne podanie Błażej Millera.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, zasłużyliśmy na to zwycięstwo i trzy punkty. Umocniliśmy się na drugiej pozycji w tabeli - podkreślał Marcin Kołodziejczyk.

W 17. kolejce spotkań Granat Skarżysko podejmie przed własną publicznością Olimpię Pogoń Staszów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 listopada, o godzinie 12.00.

W spotkaniu tym po raz ostatni drużynę poprowadzi trener Marcin Kołodziejczyk, który odchodzi z klubu po rundzie jesiennej. Warto przyjść i podziękować „Małemu” za wszystko, co zrobił dla skarżyskiej piłki.

Stal Kunów – Granat Skarżysko 0:4 (0:1)

0:1 Bartosz Sot ‘42
0:2 Kamil Uciński ‘50
0:3 Kamil Uciński ’62
0:4 Maksymilian Bator ‘90+2

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwódź, Jakub Hińcza (65. Kacper Gładyś), Kacper Goździk (85. Maksymilian Bator), Karol Dudzik, Jakub Gurski, Bartłomiej Papros, Wiktor Bartoszek (75. Maciej Walkowiak), Kamil Uciński (74. Filip Kaczmarski) – Błażej Miller, Bartosz Sot.

żk – Hińcza, Bartoszek, Sot

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Wyniki 16. kolejki Hummel IV ligi: MKS Orlicz Suchedniów - AKS 1947 Busko-Zdrój 0:5, GKS Rudki - Sparta Kazimierza Wielka 3:0, Alit Ożarów - Klimontowianka Klimontów 1:1, Orlęta Kielce - Moravia Morawica 2:3 , TS 1946 Nida Pińczów - Spartakus Daleszyce 1:1, Stal Kunów - Granat Skarżysko-Kamienna 0:4, Neptun Końskie - Wierna Małogoszcz 2:2, Góral Górno - Star Starachowice 0:1, Olimpia Pogoń Staszów -  GKS Nowiny 3:1