Remis rzutem na taśmę

Piłkarze Granat Skarżysko jechali do Końskich po kolejny komplet punktów. W meczu z tamtejszym Neptunem byli zdecydowanym faworytem, jednak ekipa prowadzona przez Arkadiusza Bilskiego też liczyła na przełamanie i punkty. W 14. kolejce spotkań Hummel IV ligi podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka podzielili się punktami z Neptunem Końskie po remisie 1:1. "Trójkolorowi" wyszarpali remis w ostatnich sekundach meczu.

Pierwsze 45. minut nie przyniosły bramek, choć podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka mieli kilka okazji, ale jak zwykle świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Łukasz Herda. Granat mógł objąć prowadzenie w 18 minucie spotkania, ale Kamila Ucińskiego otarł się tylko o słupek. W 35. minucie Błażej Miller strzelił nad poprzeczką.

Pięć minut po wznowieniu gry świetną okazję zmarnował Kamil Uciński, minął obrońcę i strzelił do bramki, ale w ostatniej chwili piłka została wybita z linii bramkowej. minut W 76. minucie świetną interwencja popisał się bramkarz gospodarzy Łukasz Herda po strzale Kacpra Gładysia z rzutu wolnego. Cztery minuty później Neptun objął prowadzenie po bramce Patryka Raczyńskiego. Gdy wydawało się, że komplet punktów zostanie w Końskich, w doliczonym już czasie gry Kamil Uciński strzelił w okienko, Herda był bez szans. Granat rzutem na taśmę zremisował z Neptunem Końskie 1:1 i utrzymał pozycję wicelidera.

- Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, nasza gra nie kleiła się na tyle, żebyśmy byli w stanie pewnie wygrać ten mecz. Przegrywaliśmy 1:0 po własnej stracie. Ratujemy remis genialnym trafieniem Kamila Ucińskiego w doliczonym czasie gry. Mimo wszystko chciałbym pochwalić mój zespół za walkę do samego końca – mówił po meczu Marcin Kołodziejczyk.

- Cały tydzień praktycznie trenowaliśmy już na Orlikach, ze względu na to, że pora dziennego światła nie pozwala nam na zrealizowanie treningu na naturalnej nawierzchni. To wszystko było dzisiaj widoczne. Jeszcze raz chwała chłopakom, że podnieśliśmy się, odrobiliśmy straty i na trudnym terenie remisujemy. Myślę, że mimo wszystko, to jest korzystny wynik – podkreśla szkoleniowiec Granatu Marcin Kołodziejczyk.

W 15. kolejce spotkań Granat zagra u siebie z TS 1946 Nidą Pińczów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 listopada, o godzinie 13.00.

Neptun Końskie – Granat Skarżysko-Kamienna 1:1 (0:0)

1:0 Patryk Raczyński ‘80
1:1 Kamil Uciński 90+3

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Karol Dudzik, Jakub Gurski (65. Filip Kaczmarski, 85. Jacek Safian), Bartłomiej Papros (82. Krystian Wierzchanowski), Wiktor Bartoszek (46.Maciej Walkowiak), Kamil Uciński – Błażej Miller (65. Kacper Gładyś), Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 14. kolejki Hummel IV ligi (29-30 październik): Orlęta Kielce - Klimontowianka Klimontów 1:1, Alit Ożarów - Wierna Małogoszcz 0:1, GKS Rudki - Spartakus Daleszyce 1:0, Olimpia Pogoń Staszów - AKS 1947 Busko-Zdrój 1:0, GKS Nowiny - Moravia Morawica 4:1, Neptun Końskie - Granat Skarżysko-Kam. 1:1, Góral Górno - Sparta Kazimierza Wielka 1:1, TS1946 Nida Pińczów - Stal Kunów 1:1, MKS Orlicz Suchedniów - Star Starachowice 1:5