Granat melduje się w V rundzie OPP. Wysokie zwycięstwo z Łysicą

Piłkarze Granatu Skarżysko awansowali do V rundy okręgowego pucharu Polski. W środę, 5 października podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzyli się na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem „trójkolorowych” 6:0.

Faworytem do awansu był Granat i potwierdził to na boisku. Już po 45 minutach gry było praktycznie po meczu. Pierwsza bramka padła w 18 minucie spotkania, Maciej Walkowiak zagrał do Kamila Ucińskiego, ten pewnie pokonał Olafa Tomasika, golkipera Łysicy. Trzy minuty później Błażej Miller podwyższył wynik meczu, przy bramce asystował Filip Kaczmarski. W 25 minucie było już 3:0, drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Kamil Uciński. W 45 minucie bramkę do szatni strzelił Błażej Miller.

Chwilę po wznowieniu gry piątą bramkę strzelił Jakub Hińcza, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Ucińskim. Wynik meczu ustalił Jakub Hińcza.

- Naszym obowiązkiem było awansować i tak też się stało. Wysokie i zdecydowane zwycięstwo. Wynik 6:0 mówi sam za siebie. Już do przerwy ułożyliśmy sobie mecz. W drugiej połowie kontrolowaliśmy to spotkanie, Łysica przez cały mecz nawet raz nam nie zagroziła. Było widać różnicę poziomów – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk.

- Chcemy powtórzyć wynik z poprzedniej edycji i znaleźć się w finale, na pewno będziemy się starać, żeby ten cel uzyskać. Zobaczymy jak ułoży się drabinka – dodał szkoleniowiec „trójkolorowych”.

Łysica Bodzentyn – Granat Skarżysko 0:6 (0:4)

0:1 Kamil Uciński ‘18
0:2 Błażej Miller ‘21
0:3 Kamil Uciński ’25
0:4 Błażej Miller ‘45
0:5 Jakub Hińcza ’48 (karny)
0:6 Jakub Hińcza ‘58

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Karol Dudzik – Jacek Safian (60. Maksymilian Bator), Krystian Wierzchanowski (60. Kacper Gładyś), Maciej Walkowiak (60. Wiktor Bartoszek), Filip Kaczmarski – Błażej Miller (60. Bartosz Sot).Trener Maricin Kołodziejczyk.

Wyniki IV rundy OPP: Viktoria 2015 Skalbmierz - TS Nida Pińczów 1:3, Stal Kunów - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 0:4, Hetman Włoszczowa - Wierna Małogoszcz 1:5, Sparta Kazimierza Wielka - Korona II Kielce 0:12, Łysica Bodzentyn - Granat Skarżysko-Kam. 0:6, Spartakus Daleszyce - Czarni Połaniec 0:3, OKS Opatów - Klimontowianka Klimontów 0:0 k. 4:2, Świt Ćmielów - Star Starachowice 0:5, GKS II Nowiny - AKS 1946 Busko-Zdrój 1:3, Arka Pawłów - GKS Rudki 1:3, eSKa Dziki Skarżysko - GKS Nowiny 0:3, Olimpia Pogoń Staszów - Korona Kielce (CLJ) 0:1, ŁKS Probudex Łagów - MKS Orlicz Suchedniów 5:0, Gród Ćmińsk - Moravia Morawica -:- , Wicher Miedziana Góra - Neptun Końskie (15.10)