Beniaminek z Kielc pokonany

W 10. kolejce spotkań Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko-Kamienna zmierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem Orlętami Kielce. Trzy punkty trafiły do ekipy ze Skarżyska, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pokonali rywali 3:0.

Po wygranym pojedynku derbowym z Orliczem Suchedniów piłkarze Granatu Skarżysko jechali do Kielc z nadziejami na kolejny komplet punktów. Na przeciwko sobie stanęli bracia, trenerem zespołu gospodarzy jest Tomasz Kołodziejczyk.

Spotkanie lepiej rozpoczęli „trójkolorowi”, którzy już w ósmej minucie meczu objęli prowadzenie po trafieniu Bartłomiej Paprosa, który wykorzystał asystę Oskara Gwoździa. W 28 minucie wynik meczu podwyższył najskuteczniejszy strzelec Granatu Bartosz Sot, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Po 45 minutach gry podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka prowadzili 2:0.

W drugiej połowie Granat kontrolował sytuację na boisku, swoją przewagę udokumentował bramką, w 62. minucie wynik spotkania ustalił Bartosz Styczyński.

- Zdecydowane i wysokie nasze zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu, myślę że w głównej mierze wpływ na ten wynik miała nasza gra obronna, byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w defensywie. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych, trzy z nich wykorzystaliśmy i wracamy do Skarżyska z trzema punktami – mówił po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 11. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra u siebie z Góralem Górno. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 października, o godz. 13.00

Orlęta Kielce – Granat Skarżysko-Kam. 0:3 (0:2)

0:1 Bartłomiej Papros ‘8
0:2 Bartosz Sot ’28 (k)
0:3 Bartosz Styczyński ‘62

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Krystian Wierzchanowski, Bartłomiej Papros, Jakub Gurski (80. Maciej Walkowiak), Wiktor Bartoszek, Kamil Uciński, (70. Filip Kaczmarski) – Błażej Miller (73. Kacper Gładyś), Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk.