Komplet punktów Granatu w Małogoszczu

Dwa mecze i dwa zwycięstwa, to bilans Granatu Skarżysko po dwóch kolejkach Hummel Świętokrzyskiej IV ligi. W środę, 17 sierpnia, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzyli się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, spotkanie zakończyło się zwycięstwem „trójkolorowych” 4:2. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Bartosz Sot, jedną dołożył Maciej Walkowiak.

To było bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, obie drużyny zagrały dobry mecz czego efektem było sześć bramek. W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 5. minucie meczu po bramce Pawła Roguli. Granat wyrównał w 22. minucie, a strzelcem bramki był Bartosz Sot, który strzałem głową pokonał bramkarza Wiernej. Granat na przerwę schodził z zaliczką jednej bramki, w 38 minucie w polu karnym faulowany był Kamil Uciński, a rzut karny na bramkę zamienił niezawodny Bartosz Sot.

W 58. minucie Maciej Walkowiak zastąpił na boisku Kacpra Gładysia, minutę później cieszył się z pierwszej bramki w seniorskiej drużynie Granatu. W 62. Minucie Paweł Rogula strzelił bramkę kontaktową i zrobiło się 2:3. W doliczonym już czasie gry ponownie w polu karnym faulowany był Kamil Uciński i ponownie do „jedenastki” podszedł Bartosz Sot, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania. Granat Skarżysko pokonał Wierną Małogoszcz 4:2.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa na trudnym terenie. To był bardzo fajny mecz, myślę, że to taka fajna wizytówka Humemel czwartej ligi. Było mnóstwo sytuacji, generalnie chyba my stworzyliśmy ich więcej, aczkolwiek Wierna nam bardzo mocno zagrażała i była groźna do samego końca. W końcówce meczu strzeliliśmy bramkę na 4:2 i zamknęliśmy to spotkanie. Cieszy skuteczność Bartka Sota, dzisiaj strzelił trzy bramki i cały czas pokazuje, że jest topowym zawodnikiem i oby strzelał tych bramek jak najwięcej. Fajnie w mecz wszedł Maciej Walkowiak, minutę po wejściu na boisku strzelił bramkę, to cieszy – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, szkoleniowiec Granatu Skarżysko.

W 3. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra u siebie ze Spartą Kazimierza Wielka. Mecz odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 17.00

Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko 2:4 (1:2)

1:0 Paweł Rogula ‘5
1:1 Bartosz Sot ‘22
1:2 Bartosz Sot ‘38 (karny)
1:3 Maciej Walkowiak ‘59
2:3 Paweł Rogula ‘62
2:4 Bartosz Sot ‘90+4 (karny)

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Karol Dudzik - Bartłomiej Strzelec, Filip Kaczmarski (58. Jakub Gurski), Krystian Wierzchanowski (68. Wiktor Bartoszek), Kacper Gładyś (58. Maciej Walkowiak), Kamil Uciński (90+2. Maksymilian Bator) – Bartosz Sot (90+4 Kacper Goździk)

Wyniki 2. kolejki (środa, 17 sierpnia): Sparta Kazimierza Wielka - Stal Kunów 2:3, GKS Nowiny - Góral Górno 4:1, Wierna Małogoszcz - Granat Skarżysko-Kam. 2:4, Moravia Morawica - GKS Rudki 3:2, Star Starachowice - Neptun Końskie 3:1, Olimpia Pogoń Staszów - Spartakus Daleszyce 1:2, AKS 1947 Busko-Zdrój - Alit Ożarów 0:1