Granat już trenuje. 20 zawodników na pierwszym treningu

Rozgrywki IV ligi świętokrzyskiej sezonu 2022/23 rozpoczną się w weekend 13/14 sierpnia 2022, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli dzisiaj przygotowania do nowego sezonu, na pierwszym treningu pojawiło 20 zawodników, większość z nich występowała w poprzednim sezonie w barwach Granatu.
 
Na pierwszych zajęciach pojawiły się też nowe twarze. Jak na razie z klubem pożegnali się Paweł Suwara  (szuka klubu) i Dawid Płatek  (trenuje ze Starem Starachowice)
 
Nowymi nabytkami są Kacper Goździk grający ostatnio w drużynach młodzieżowych Juventy i Staru Starachowice oraz Krystian Wierzchanowski wychowanek Korony Kielce.

Skarżyszczanin Kacper Goździk zaczynał  przygodę z piłka w Granacie z rocznikiem 2002. Potem przeszedł do UKS Celsium  Skarżysko skąd został wypożyczony do Juventy, później do Staru,  gdzie zadebiutował w 4 lidze w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. 

W kręgu zainteresowań klubu jest jeszcze kilku zawodników, którzy będą obserwowani podczas treningów i meczów kontrolnych. 
Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka okresie przygotowawczym rozegrają 4 mecze sparingowe. Pierwszym sparingpartnerem będzie drużyna Viktorii Mniów, później zagrają z Wierną Małogoszcz, Stalą Kunów i Drogowcem Jedlińsk. 
 
- Letni okres przygotowawczy jest zdecydowanie krótszy od zimowego. Mamy cztery tygodnie na przygotowanie się do rundy jesiennej. Pierwszy tydzień po urlopach  będzie wprowadzający, będziemy stopniowo zwiększać obciążenia. Na dwa kolejne tygodnie zaplanowałem cięższą pracę dla zespołu. Ostatni tydzień przed ligą będzie regeneracyjny.,  będziemy pracować nad mocą i szybkością. Cieszy mnie fakt, że dzisiaj na treningu pojawiło się kilku nowych  perspektywicznych zawodników, którzy wzmocnią zespól. W okresie przygotowawczym zagramy cztery mecze kontrolne - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu. 

 
Mecze kontrolne Granat Skarżysko-Kamienna:
  • 15 lipca (piątek) Granat Skarżysko – Victoria Mniów (wyjazd)
  • 22 lipca (piątek) Granat Skarżysko – Wierna Małogoszcz (wyjazd)
  • 29 lub 30 lipca (piątek lub sobota) Granat Skarżysko – Stal Kunów (dom)
  • 06 sierpnia (sobota) Granat Skarżysko – Drogowiec Jedlińsk  (dom)
W nowym sezonie Świętokrzyska IV Liga będzie liczyć 18 drużyn. Beniaminkami rozgrywek zostały Orlęta Kielce, Stal Kunów i Góral Górno. Granat Skarżysko ligę rozpocznie w sobotę, 13 sierpnia, meczem u siebie ze Spartakusem Daleszyce. 

Terminarz Rundy Jesiennej Sezonu 2022/23