Trzy bramki i komplet punktów w meczu z AKS Busko-Zdrój

W sobotę, 23 kwietnia, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z AKS 1946 Busko-Zdrój. Spotkanie, które zostało rozegrane w ramach 24. kolejki spotkań Hummel IV ligi, zakończyło się pewnym zwycięstwem „trójkolorowych” 3:0.

Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zagrali dobre spotkanie w Busku, czego efektem były trzy bramki. Pierwsze 45 minut zakończyło się jedno bramkowym prowadzeniem skarżyskiej drużyny, bramkę strzelił Kamil Uciński w 11 minucie meczu. W 41. minucie w polu karnym faulowany był Błażej Miller, w związku z tym, że w meczu z Buskiem zabrakło etatowego wykonawcę „jedenastek” Bartosza Sota, który pauzował za kartki, do rzutu karnego podszedł Adrian Uniat, niestety jego strzał okazał się niecelny.

Na szczęście Adrian Uniat zrehabilitował się na początku drugiej połowy strzelając drugą bramkę dla Granatu w 52 minucie meczu. Wynik spotkania ustalił Jakub Gurski w 83 minucie.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, dominowaliśmy przez cały mecz. Szkoda niewykorzystanych sytuacji i rzutu karnego w pierwszej połowie bo ten wynik mógłby być wyższy. Gratuluje chłopakom dobrego występu, teraz już czekamy na mecz ze Staszowem – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 25. kolejce spotkań (środa, 27 kwietnia, godz. 17.00) Granat Skarżysko podejmował będzie u siebie Olimpię Pogoń Staszów.

AKS Busko-Zdrój – Granat Skarżysko 0:3 (0:1)

0:1 Kamil Uciński ‘11
0:2 Adrian Uniat ‘52
0:3 Jakub Gurski ‘83

Granat: Patryk Sieczka – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Karol Dudzik - Jakub Hińcza (70. Bartłomiej Papros), Filip Kaczmarski (53. Jakub Gurski), Adrian Uniat (85. Dawid Płatek), Kacper Gładyś (70. Wiktor Bartoszek), Kamil Uciński - Błażej Miller. Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 24 kolejki Hummel IV ligi (23-24 kwiecień): Olimpia Pogoń Staszów - GKS Nowiny 1:1 , Wierna Małogoszcz - Alit Ożarów 3:1, MKS Orlicz Suchedniów - Klimontowianka Klimontów 0:0, Korona II Kielce - Moravia Morawica 2:0, AKS 1927 Busko-Zdrój - Granat Skarżysko-Kamienna 0:3. Niedziela (24 kwietnia): Neptun Końskie - Star Starachowice, Spartakus Daleszyce - TS 1946 Nida Pińczów, Sparta Kazimierza Wielka - Łysica Bodzentyn, Lubrzanka Kajetanów - GKS Rudki 0:3 (walkower).