Jest pierwsze wiosenne zwycięstwo. Przywozimy komplet punktów z Rudek

20. kolejka spotkań Hummel IV ligi okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Granatu Skarżysko, trójkolorowi pokonali na wyjeździe GKS Rudki 2:0. Bramki dla skarżyskiej ekipy strzelili Kamil Uciński i Filip Kaczmarski.

Po dwóch remisach z rzędu Granat odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. W meczu z Rudkami zespół poprowadził Rafał Gołofit, który zastąpił w roli trenera chorego Marcina Kołodziejczyka.

Pierwsze 45 minut meczu nie przyniosło bramek żadnej z drużyn. Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Granatu, chwilę po wznowieniu gry do bramki rywali trafił Kamil Uciński. W 74 minucie meczu wynik spotkania ustalił Filip Kaczmarski.

- Cały zespół zasługuje na pochwałę, nie było dzisiaj słabego ogniwa. W środku pola zagraliśmy trzema młodymi zawodnikami Wiktor Bartoszek, Kacper Gładyś i Jakub Hińcza udźwignęli ciężar tego meczu. Dziękuje całej drużynie. Te sytuacje, które mieliśmy wykorzystaliśmy, z tyłu zagraliśmy konsekwentnie, co przełożyło się na to, że gospodarze nie zagrozili naszej bramce ani razu. To był najlepszy występ Granatu od dłuższego czasu – zaznaczał Rafał Gołofit.

Drużyna Granatu dedykuje zwycięstwo trenerowi Marcinowi Kołodziejczykowi, Bartoszowi Sotowi, któremu urodził się syn i grupie EGWGR, która wspiera Klub od sześciu lat.

W 21. Kolejce spotkań Granat podejmował będzie u siebie lidera Star Starachowice. Mecz odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, o godz. 16.00

GKS Rudki – Granat Skarżysko 0:2 (0:0)

0:1 Kamil Uciński ‘47
0:2 Filip Kaczmarski ‘74

Granat: Patryk Sieczka – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Paweł Suwara (77. Karol Dudzik), Filip Kaczmarski (90+2 Pluta), Kacper Gładyś (67. Adrian Uniat), Jakub Hińcza (87. Bartłomiej Papros), Wiktor Bartoszek, Kamil Uciński, Bartosz Sot (89. Błażej Miller)

Wyniki 20. kolejki Hummel IV ligi (26-27 marca): Star Starachowice - GKS Zio-Max Nowiny 3:1, Wierna Małogoszcz - Spartakus Daleszyce 1:0, Korona II Kielce - Alit Ożarów 5:0, MKS Orlicz Suchedniów - Sparta Kazimierza Wielka 2:0, GKS Rudki - Granat Skarżysko-Kamienna 0:2, MKS Neptun Końskie - Moravia Anna Bud Morawica 3:2, Lubrzanka Kajetanów - Klimontowianka Klimontów 0:3 (walkower), AKS 1947 Busko-Zdrój - TS 1946 Nida Pińczów 2:0, MKS Olimpia Pogoń Staszów - Łysica Bodzentyn 1:0