Wysokie zwycięstwo Granatu w Kazimierzy Wielkiej

W niedzielę, 24 października, piłkarze Granatu Skarżysko zagrali na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka. Spotkanie, które zostało rozegrane w ramach 12. kolejki Hummel IV ligi zakończyło się zwycięstwem skarżyskiej drużyny 4:0. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Bartosz Sot.

Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka, tym razem odprawili z kwitkiem beniaminka Spartę Kazimierza Wielka. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w piątej minucie meczu, Bartosz Sot wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za ful właśnie na nim. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 62. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Bartosz Sot. „Trójkolorowi” nie zdążyli się jeszcze dobrze nacieszyć drugą bramką, gdy padła trzecia bramka, a jej autorem był nie kto inny jak Bartosz Sot. Czwartą bramkę dla Granatu zdobył Kamil Uciński, w 75 minucie spotkania.

- Dobry i mądry mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy zdyscyplinowani przez całe 90 minut. Cieszy przede wszystkim skuteczność Bartka Sota, a szczególnie cieszy mnie trzecia bramka zdobyta po bardzo ładnej akcji kombinacyjnej Karola Dudzika i Jakuba Gurskiego, gdzie Bartek skierował piłkę pięknym strzałem do bramki przeciwnika. Cieszy fakt, że kolejny mecz zagraliśmy na zero z tyłu. Wracamy z kompletem punktów i dobrym bilansem bramkowym – powiedział po spotkaniu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 13. kolejce spotkań ((30 października, godz. 13.00) Granat Skarżysko przed własna publicznością z Alitem Ożarów

Sparta Kazimierza Wielka – Granat Skarżysko 0:4 (0:1)

0:1 Bartosz Sot ‘5 (z karnego)
0:2 Bartosz Sot ‘62
0:3 Bartosz Sot ‘64
0:4 Kamil Uciński ‘75

Granat: Dawid Strzelec – Paweł Suwara, Bartosz Styczyński, Oskar Gwóźdź, Karol Dudzik - Bartłomiej Papros, Adrian Uniat, Kamil Uciński, Kacper Grzela (65. Wiktor Bartoszek) - Jakub Gurski (75. Kacper Gładyś), Bartosz Sot (82. Mateusz Stopiński). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 12 kolejki Hummel IV ligi: Alit Ożarów – GKS Nowiny 1:2, Olimpia Pogoń Staszów – Lubrzanka Kajetanów 3:1, Wierna Małogoszcz – AKS 1947 Busko-Zdrój 1:1, Korona II Kielce – Neptun Końskie 6:0, TS Nida 1946 Pińczów – Klimontowianka Klimontów 0:0, MKS Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 0:1, Spartakus Daleszyce – GKS Rudki 1:2, Łysica Bodzentyn – Moravia Morawica 1:3.