Derby na remis. Podział punktów w Suchedniowie

W niedzielę, 10 października, odbyły 52. derby powiatu skarżyskiego pomiędzy Orliczem Suchedniów i Granatem Skarżysko – Kamienna, spotkanie odbyło się w ramach 10 kolejki świętokrzyskiej Hummel IV ligi piłki nożnej. Derby zakończyły się podziałem punktów po remisie 1:1.

Na spotkanie derbowe w każdej rundzie z niecierpliwością czekają zarówno kibice Granatu jak i Orlicza. Tak było też i teraz. Niestety miłośnicy obu drużyn zawiedli się nieco na poziomie spotkania. Widowisko było słabe, a akcji z obu stron było jak na lekarstwo.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra Damiana Gawęckiego odbyła się miała uroczystość. Zarząd klubu MKS Orlicz Suchedniów wręczył podziękowanie Mateuszowi Kokosze, za reprezentowanie barw klubu. Statuetki za rozegranie stu meczów w barwach Orlicza otrzymali Oleksji Shrarm i Karol Świtowski.

Derbowe spotkanie nie przyniosło spodziewanych emocji. O pierwszej połowie można napisać, że się odbyła. Obie drużyny nie stworzyły żadnej sytuacji ,a akcje można policzyć na palcach jednej ręki. WW drugiej połowie gra obu drużyn wyglądała troszkę lepiej ale też nie zachwyciła kibiców skarżyskiego Granatu i jak również suchedniowskiego Orlicza.

Pierwsza groźna akcja Granatu Skarżysko miała miejsce w 61. minucie, Bartosz Sot głową uderzył nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 65. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Patryka Zawieruchy. W 72. minucie meczu sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Granatu za zagranie ręką w polu karnym jednego z piłkarzy Orlicza. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Sot, który wyrównał stan spotkania na 1:1.

W 86. minucie bliski zdobycia bramki był Grzegorz Skarbek. ale jego strzał głową minął bramkę Granatu. Spotkanie derbowe zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

- W szatni powiedziałem, że to jest mecz do jednej bramki i prawie miałem rację. Nieszczęśliwy rzut karny, dla mnie kontrowersyjny, piłka została nastrzelona na rękę, sędzia zagwizdał rzut karny. Szkoda, bo uważam że wynik 1:0 mogliśmy dowieść do końca. Jedna i druga drużyna jak na derby wydaje mi się zagrała słabo. To były przeciętne derby, akcji jak na lekarstwo. Ten jeden punkt szanujemy – powiedział Łukasz Ubożak, trener Orlicza.

- Remis jak najbardziej sprawiedliwy. W pierwszej połowie było widać zachowawczość w jednej jak i drugie ekipy. Dużo nerwowości, dużo długich podań, mało utrzymania piłki w środkowej strefie boiska. Druga połowa była już bardziej otwarta, zaczęliśmy stwarzać sytuację, gospodarze również. W przeciągu całego meczu remis sprawiedliwy – mówił po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

Granat po 10 kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli (12 punktów), Orlicz Suchedniów plasuje się na 12. pozycji (12 punktów)

W 11. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra u siebie ze Spartakusem Daleszyce (sobota, 16 październik, godz. 15.00). Orlicz Suchednów zagra na wyjeździe z liderem GKS Rudki.

MKS Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko-Kamienna 1:1 (0:0)

1:0 Patryk Zawierucha ‘65
1:1 Bartosz Sot ’72 (karny)

ORLICZ: Oleksij Shram - Patryk Zawierucha, Michał Cedro, Albin Jaworski (52.Mateusz Tumulec), Piotr Solnica - Michał Bator (64.Grzegorz Skarbek), Krzysztof Słaby (82.Dominik Chrzanowski), Krzysztof Rzeszowski (64 Łukasz Boleń), Karol Świtowski -  Mateusz Wsułek, Andrzej Paprocki. Trener Łukasz Ubożak,

GRANAT : Patryk Sieczka - Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Jukub Hińcza (74. Paweł Suwara), Damian Szewczyk (60.Kamil Uciński) - Jakub Gurski, Adrian Uniat, Bartłomiej Papros, Karol Dudzik - Bartosz Sot, Kacper Grzela (60 Kacper Gładyś). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Sędziował  Damian Gawęcki.

Wyniki 10 kolejki Hummel IV ligi (9-10 października): Korona II Kielce – GKS Rudki 0:2, Olimpia Pogoń Staszów – Star Starachowice 1:2, Alit Ożarów – Klimontowianka Klimontów 1:0, Wierna Małogoszcz – Lubrzanka Kajetanów 4:1, Łysica Bodzentyn – TS 1946 Nida Pińczów 1:1, Sparta Kazimierza Wielka – Moravia Morawica 2:1, Spartakus Daleszyce – GKS Nowiny 1:3, MKS Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko-Kamienna 1:1, AKS 1947 Busko-Zdrój – Neptun Końskie 1:2