Rudki lepsze od Granatu. Słaby mecz trójkolorowych

W 3. kolejce spotkań świętokrzyskiej Hummel IV ligi Granat Skarżysko podejmował u siebie drużynę GKS Rudki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:0.
 
Piłkarze Granatu Skarżysko po raz pierwszy w rundzie jesiennej zaprezentowali się przed własną publicznością. Pierwsze dwa mecze grali na wyjeździe. Po remisie z Nowinami i porażce z Wierną Małogoszcz kibice liczyli na komplet punktów w meczu z Rudkami.

Niestety zanim mecz się na dobre rozpoczął goście prowadzili już 1:0 po bramce Piotra Jedlikowskiego w 4. minucie, który wykorzystał prezent od jednego z zawodników Granatu. Gospodarze zagrali słabe spotkanie, czego konsekwencją były kolejne bramki drużyny Z Rudek. W 48. minucie Dawida Strzelca pokonał Kacper Wiecha i było już 2:0.
 
Gospodarze próbowali strzelić bramkę kontaktową, ale nie byli w stanie zagrozić bramce rywala. W 70 minucie wynik meczu ustali Kacper Wiecha, strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Granat Skarżysko po 3. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w w tabeli świętokrzyskiej Hummel VI liigi. 
 
- Chciałbym ten mecz wymazać z pamięci, ale tak się nie da. Wyszedł jeden zespół na boisko, który walczył o trzy punkty, a drugi zespół wyszedł i myślał, że te trzy punkty im się należą. Zobaczyliśmy bardzo słaby Granat, mam duże pretensje do czołowych graczy, którzy mają decydować o sile tego zespołu, przegraliśmy walkę w środkowej strefie. Rudki nie stworzyły sobie tych sytuacji, my sobie te bramki sami strzeliliśmy tak naprawdę. To nie jest tak, że Rudki nas zdominowały piłkarsko, zdominowały nas tylko i wyłącznie walką. Bramki, które straciliśmy, to jest konsekwencja błędów, które popełniliśmy. Pozostaje mi tylko przeprosić kibiców, za to co dzisiaj zobaczyli. Mam nadzieję, że to jest ostatni taki występ naszego zespołu – mówi po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu.
 
W 4 kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe ze Starem Starachowice. Mecz odbędzie się w piątek, 27 sierpnia, o godz. 17.00

Granat Skarżysko-Kamienna - GKS Rudki 0:3 (0:1)
 
0:1 Piotr Jedlikowski ‘4
0:2 Kacper Wiecha ‘48
0:3 Kacper Wiecha ‘70
 
Granat: Strzelec - Gwóźdź (73. Suwara), Bednarski, Dudzik, Hińcza - Papros, Grzela (46. Miller), Gładyś (55. Bartoszek), Gurski, Uciński - Sot

GKS Rudki: Pietras - Kowalski, Stefański, Biesiada, B. Wiecha (66. Rusiecki), Kalisz (80. Dawidowicz), K. Wiecha (90. Kosiarski), Szymoniak, Jedlikowski, Stachura (61. Skrzypek), Hajduk (75. Sala).