Cenny punkt w Nowinach na inaugurację ligi

W sobotę, 14 sierpnia, na inaugurację rundy jesiennej IV ligi nowego sezonu Granat Skarżysko zmierzył się na wyjeździe z GKS Zio-Max Nowiny. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka przywieźli z trudnego terenu jeden punkt remisując 1:1. Bramkę dla „trójkolorowych” strzelił Karol Dudzik.

Piłkarze Granatu Skarżysko od remisu rozpoczęli zmagania w nowym sezonie świętokrzyskiej IV ligi.  Pierwszym rywalem z jakim przyszło się zmierzyć naszej drużynie  była ekipa GKS Nowiny. Już w 18 minucie Karol Dudzik pięknym strzałem z 20 metrów pokonał golkipera gospodarzy dając prowadzenie „trójkolorowym”. Była to pierwsza bramka strzelona w nowym sezonie na boiskach  świętokrzyskiej IV ligi.

Gospodarze wyrównali osiem minut przed końcem meczu, strzelcem bramki był Bartosz Papka.

W środę, 18 sierpnia, Granat Skarżysko zagra kolejne ligowe spotkanie na wyjeździe, tym razem rywalem będzie Wierna Małogoszcz

Pierwszy mecz przed własną publicznością Granat  zagra w sobotę, 21 sierpnia, z GKS-em Rudki, początek spotkanie o godz. 17.00.

GKS Zio-Max Nowiny - Granat Skarżysko 1:1 (0:1)

0:1 Karol Dudzik ‘18
1:1 Bartosz Papka ‘82

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Adrian Bednarski, Jakub Hińcza, Karol Dudzik – Kacper Grzela (75. Wiktor Bartoszek), Jakub Gurski, Bartłomiej Papros, Adrian Uniat (87. Damian Szewczyk), Kamil Uciński (85. Kacper Gładyś) – Bartosz Sot (75. Błażej Miller). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 1 kolejki (14-15 sierpnia): Lubrzanka Kajetanów – Łysica Bodzentyn 1:3, Sparta Kazimierza Wielka – Pogoń Staszów 0:0, Alit Ożarów – AKS 1947 Busko Zdrój 3:1, TS 1946 Nida Pińczów – Neptun Końskie 3:0, Moravia Morawica – GKS Rudki 1:1, Klimontowianka PBI Klimontów – Star Starachowice 0:2, Spartakus Daleszyce – Korona II Kielce 1:1, MKS Orlicz Suchedniów – Wierna Małogoszcz 0:0