Podział punktów w 51. derbach powiatu

W niedzielę, 6 czerwca, odbyły się 51. derby powiatu skarżyskiego w świętokrzyskiej IV lidze, Granat Skarżysko-Kamienna podejmował przed własną publicznością MKS Orlicz Suchedniów. Mecz zakończył się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.
 
Zanim rozpoczęło się derbowe spotkanie odbyła się miła uroczystość, władze klubu, przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz przedstawiciele sponsorów wręczyli Zenonowi Zepowi podziękowania za długoletnią działalność w klubie.
 
W imieniu Zarządu Granatu Skarżysko-Kamienna oraz wielu pokoleń działaczy, trenerów i zawodników gromie 100 lat. Dziękujemy Panie Zenku !!!.
 
Samo spotkanie derbowe nie przyniosło wielu emocji. Obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu okazji bramkowych. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w 43 minucie, Bartosz Sot miał świetną okazję, ale górą był bramkarz Orlicza. Zespół z Suchedniowa od 60 minuty grał w osłabieniu, czerwoną kartką został ukarany Piotr Solnica za nieprzepisowe trzymanie przeciwnika. W 82 minucie siły na boisku się wyrównały, drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Paweł Suwara.
 
51 derby powiatu skarżyskiego zakończyły się remisem 0:0
 
- Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, zwłaszcza że w drugiej połowie graliśmy w przewadze i kompletnie tego nie wykorzystaliśmy. A chwilę tracimy też zawodnika z linii obrony i siły zostały wyrównane. Szkoda tych sytuacji, które mieliśmy do pocerowania, bardziej szkoda mi tych rzutów wolnych z bliskiej odległości, gdzie tak naprawdę nie daliśmy nawet szansy bramkarzowi do wykazania się – mówił Marcin Kołodziejczyk.
 
- Sezon daje się już nam we znaki, jesteśmy już mocni zmęczeni i wykartkowani. Miejmy nadzieję, że udam nam się dokończyć sezon i nikomu się już nic złego nie przydarzy – dodaje szkoleniowiec Granatu.
 
- Te derby w naszych głowach i głowach kibiców były już od miesiąca. Każdy wspominał o derbach. Bardzo chcieliśmy w tym meczu zgarnąć pełną pulę, a przede wszystkim chcieliśmy to zrobić w dobrym stylu. Ani jedno, ani drugie dzisiaj nam się nie udało. Ten remis nie jest dla nas złym rezultatem patrząc na to co się działo na boisku. Mecz był bardzo przeciętny – powiedział Łukasz Ubożak, trener Orlicza Suchedniów.

W weekend 12-13 czerwca zostanie rozegrana zaległa 25 kolejka spotkań.  Granat zagra u siebie ze Spartakusem Daleszyce (15.00) , natomiast Orlicz Suchedniów  zagra na wyjeździe z AKS 1947 Busko Zdrój. 
 
Granat Skarżysko – MKS Orlicz Suchedniów 0:0
 
GRANAT: Patryk Sieczka – Karol Dudzik, Szymon Boruch, Damian Szewczyk, Paweł Suwara – Kamil Uciński (71. Kacper Gładyś), Krzysztof Rzeszowski (85. Mateusz Stopiński), Bartłomiej Papros, Adrian Uniat, Tomasz Bartosiak – Bartosz Sot
 
ORLICZ: Oleksji Shram – Tihomir Czeneszkow, Michał Cedero, Łukasz Boleń (46.Grzegorz Skarbek), Albin Jaworski (68.Mateusz Kokosza) – Piotr Solnica, Michał Bator, Mateusz Tumulec (88.Kacper Sikora). Ernest Supierz (56. Piotr Grzejszczyk) – Kacper Tumulec. Andrzej Paprocki
 
żk – Paweł Suwara x2 - Michał Cedro, Michał Bator, Mateusz Tumulec
 
czk – Paweł Suwara (2x żk) – Piotr Solnica
 
Widzów: 200
 
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)

Wyniki 36 kolejki (6 czerwca): Wierna Małogoszcz - AKS 1947 Busko-Zdrój 1:3, GKS Rudki - Olimpia Pogoń Staszów 2:0, Star Starachowice - OKS Opatów 1:0, Łysica Bodzentyn - Hetman Włoszczowa 1:2, Neptun Końskie - GKS Nowiny 1:0, Alit Ożarów - Moravia Morawica 2:1, TS 1946 Nida Pińczów - Naprzód Jędrzejów 3:0, Lubrzanka Kajetanów - Partyzant Radoszyce 2:1, Spartakus Daleszyce - Czarni Połaniec 2:2