Z Ożarowa przywozimy komplet punktów

W sobotę, 24 kwietnia, piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 27 kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Alitem Ożarów. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka w końcu zdobyli komplet punktów pokonując rywali 4:2.

Dwie porażki i remis, to bilans ostatnich trzech spotkań Granatu Skarżysko. Jeden punkt w trzech meczach z pewności nie satysfakcjonował zarówno piłkarze jak również kibiców. Okazją do podreperowania bilansu punktowego był mecz z Alitem Ożarów. Zadanie na pewno nie było łatwe, bo Ożarów to rudny teren. Ostatecznie „trójkolorowi” wreszcie wracają z kompletem punktów

Początek spotkania nie był zbyt obiecujący, już w 13 minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Piotra Pońskiego. Całe szczęście Granat szybko odpowiedział na stratę bramki, trzy minuty później był już remis po bramce Adriana Uniata. Pięć minut przed zakończenie pierwszej połowy podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka objęli prowadzenie po bramce Karola Dudzik. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 58 minucie dając Granatowi dwubramkowe prowadzenie. W 75 minucie Błażej Miller podwyższył stan spotkania na 4:1. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się spotkanie, w doliczonym już czasie gry gospodarze strzelili drugą bramkę, a jej autorem był  Kamil Sołtykiewicz.

W meczu z Alitem Ożarów zadebiutował kolejny junior, w końcówce meczu na boisku zameldował się Wiktor Pluta.

- Cieszą trzy punkty po ostatnim okresie gdzie te punkty pogubiliśmy wreszcie przyzwoicie zagraliśmy w obronie. Mieliśmy swoje pozycje strzeleckie, które wykorzystywaliśmy, w mojej ocenie jeszcze ze dwie, trzy sytuację można było pocelować. Cieszy zwycięstwo na trudnym terenie. Znowu pojechaliśmy mocno osłabieni, wybiegaliśmy ten mecz, jestem bardzo dumny z chłopaków, naprawdę słowa uznania w ich kierunku bo po raz kolejny gramy jedną jedenastką i dajemy radę. To znaczy też, że chłopaki zostawiają serducha na boisku – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W środę (28 kwietnia, 17.00) Granat zagra na własnym stadionie z Wierną Małogoszcz. W niedzielę (2 maja) „trójkolorowi” zmierzą się na wyjeździe z Neptunem Końskie.

Alit Ożarów – Granat Skarżysko 2:4 (1:2)

1:0 Piotr Poński ‘13
1:1 Adrian Uniat ‘16
1:2 Karol Dudzik ‘40
1:3 Karol Dudzik ‘58
1:4 Błażej Miller ‘75
2:4 Kamil Sołtykiewicz ‘90+3

GRANAT: Strzelec – Suwara, Szewczyk, Boruch, Dudzik – Bartosiak, Kołodziejczyk (77. Uciński), Uniat, Gurski, Rzeszowski (90. Pluta), Miller (88. Stopiński). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 27 kolejki IV ligi (23-24 kwietnia): Alit Ożarów - Granat Skarżysko 2:4, AKS 1947 Busko-Zdrój - Naprzód Jędrzejów 3:0, Wierna Małogoszcz - Spartakus Daleszyce 2:1, Łysica Bodzentyn - Lubrzanka Kajetanów 0:2. Niedziela: Neptun Końskie - TS 1946 Nida Pińczów, OKS Opatów - GKS Rudki, Hetman Włoszczowa - Olimpia Pogoń Staszów, GKS Zio-Max Nowiny - Partyzant Radoszyce, Moravia Anna Bud Morawica - Czarni Połaniec, MKS Orlicz Suchedniów - MKS Star Starachowice .