Z Rudek wracamy bez punktów

W niedzielę, 28 marca, w ramach  22. kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi piłkarze Granat Skarżysko-Kamienna zagrali na wyjeździe z GKS Rudki. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka niespodziewanie przegrali to spotkanie 1:0, tracąc bramkę w doliczonym już czasie gry z rzutu karnego.
 
Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach zawiesił rozgrywki IV ligi do 9 kwietnia, związane było to z nowymi obostrzeniami. Po pojawieniu się nowego rozporządzenia, które mówiło, że jest możliwość współzawodnictwa zawodników pobierających stypendium sportowe oraz wobec złożenia przez wszystkie Kluby IV Ligi oświadczeń o woli kontynuowania rozgrywek IV ligi Świętokrzyskiej – w dniach 27 i 28 marca 2021 r. odbyły się spotkania 22 kolejki spotkań:
Granat Skarżysko po wysokim zwycięstwie w meczu inauguracyjnym z Partyzantem Radoszyce jechał do Rudek po komplet punktów. Gdyby podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka wykorzystali swoje sytuacje trzy punkty przyjechałyby do Skarżyska, niestety tak się nie stało. W doliczonym czasie gry  gospodarze wykorzystali rzut karny i to oni zainkasowali trzy punkty
 
- Nie zasłużyliśmy na tą porażkę, byliśmy zespołem lepszym. Mieliśmy swoje sytuację, Kamil Uciński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, Tomasz Bartosiak trafił w słupek, w drugiej połowie okazję miał Bartosz Sot. Szkoda, bo to my kontrolowaliśmy sytuację na boisku, to my stwarzaliśmy sytuacje. Gospodarze zagrozili nam po naszym błędzie, straciliśmy piłkę, zawodnik Rudek poszedł sam na sam i został sfalowany przez naszego bramkarza. Szkoda, bo chłopaki zostawili bardzo dużo zdrowia, nie zasłużyliśmy na przegraną, ale taka jest piłka - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko. 
 
- Ciężko się gra z drużynami, które się nastawiają na grę obronną. To my musimy się wykazać organizacją gry i poczynaniami ofensywnymi i indywidualnymi. W ten sposób można się narazić na stały fragment gry czy kontrę, Zapominamy już o tym meczu i koncentrujemy się na następnych. W środę mamy pucharowe spotkanie ze Spartą Kazimierza Wielka, w sobotę gramy z Lubrzanką. Mam nadzieję, że przyszły tydzień będzie radośniejszy - podkreśla Marcin Kołodziejczyk. 

W środę, 31 marca, Granat zagra na wyjeździe pucharowe spotkanie ze Spartą Kazimierza Wielka. W sobotę, 3 kwietnia, zagra u siebie z Lubrzanką Kajetanów ( godz. 11.30). 
 

GKS Rudki – Granat Skarżysko 1:0 (0:0)

1:0 Bartosz Wiecha 90+3 (z karnego)

Granat: Strzelec – Gwóźdź, Bednarski, Boruch, Dudzik – Bartosiak, Papros, Szewczyk (46. Uniat), Rzeszowski (60. Sot) – Uciński, (75. Gurski), Miller. Trener Marcin Kołodziejczyk. 

żk: Strzelec, Szewczyk

Sędziował: Marek Śliwa

 
Wyniki 22. kolejki IV ligi ((27-28 marzec): AKS 1947 Busko Zdrój - GKS Nowiny 1:4, GKS Rudki - Granat Skarżysko 1:0., Pogoń Staszów - Alit Ożarów 1:4, Naprzód Jędrzejów - Neptun Końskie 2:1, Czarni Połaniec - Łysica Bodzentyn 3:1, Orlicz Suchedniów - OKS Opatów 1:0, Moravia Morawica - Hetman Włoszczowa 3:1 , Star Starachowice – Nida Pińczów 0:0,  Lubrzanka Kajetanów - Spartakus Daleszyce 2:1,Partyzant Radoszyce - Wierna Małogoszcz 0:1