Zwycięstwo Granatu z AKS 1947 Busko - Zdrój

W sobotę, 24 października, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe w ramach 15 kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi z AKS 1947 Busko Zdrój. Spotkanie zakończył się zwycięstwem skarżyskiej drużyny 1:0, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Błażej Miller.
 
Po zwycięstwie Granatu z Nowinami, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pojechali do Buska Zdroju po kolejną zdobycz punktową. Wyjazd udał się w stu procentach, „trójkolorowi” zdobyli komplet punktów pokonując rywali z Buska 1:0, jedyna bramka w tym spotkaniu padła w drugiej połowie, a jej strzelcem był Błażej Miller, który w 38 minucie zastąpił na boisku kontuzjowanego Bartosza Sota.
 
- Pierwsza połowa była wyrównana, jedni i drudzy nie stworzyli sobie dużo sytuacji, każdy grał spokojnie, nie chciał się wychylać. W drugiej połowie było widać, że Busko opadło z sił, my natomiast przejęliśmy inicjatywę. Bardzo dobre zmiany Krzyśka Rzeszowskiej i Błażej Millera, który strzelił bramkę stadiony świata. Ciszę się, że Błażej wraca do formy - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko
 
- Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych. W drugiej połowie fajnie kontrowaliśmy, brakło tego ostatniego, dopieszczonego podania, myślę że spokojnie mogliśmy podwyższyć wynik spotkania, Od 60 minuty gospodarze nie byli w stanie nam zagrozić, tylko ewentualnie ze stałych fragmentów gry - podkreśla Marcin Kołodziejczyk. 
 
AKS 1947 Busko – Zdrój – Granat Skarżysko 0:1 (0:0)
 
0:1 Błażej Miller 55
 
GRANAT: Strzelec – Gwóźdź, Bednarek, Kędra, Dudzik – Bartosiak, Papros, Kołodziejczyk (75.Szewczyk), Krzymieński (46. Rzeszowski)– Gurski, Sot (38 Miller).
 
żk – Papros, Kołodziejczyk.

W 16 kolejce spotkań Granat zagra u siebie z Moravią Morawica. Mecz odbędzie się 31 października, o godz. 13.00 ( bez publiczności)