​Weekend drużyn młodzieżowych Granatu

 Ze zmiennym szczęściem w miniony weekend rywalizowała młodzież naszego klubu.  Jako pierwsi na boisko wyszli młodzicy starsi rocznik 2008. W spotkaniu wyjazdowym ulegli oni Wichrowi Miedziana Góra 2-9 (0-6), bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Kopeć i Piotr Misztal. 
 
Relacja trenera Leszka Dołęgi:
 
„Od początku spotkania sporą przewagę osiągnęli gospodarze. Nasza drużyna próbowała odrabiać straty, jednak narażaliśmy się na zabójcze kontry zespołu Wichra, które gospodarze zamieniali na bramki. W naszym zespole widać ubytki kadrowe, które miały miejsce przed rundą jesienną. Drużynę stopniowo uzupełniają nowi chłopcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką”.

Granat  reprezentowali: Marcel Zawadzki, Filip Socha, Jakub Grzegorek, Jakub Bernat, Adrian Kopeć, Filip Cukrowski, Piotr Misztal, Wiktor Nobis, Mateusz Klokart.


Jako kolejni swoją rywalizację rozpoczęli trampkarze starsi (rocznik 2006 i młodsi). Przeciwnikiem naszego zespołu byli rówieśnicy Hetmana Włoszczowa. Nasz zespół stanął na wysokości zadania i pokonał niżej notowanego rywala 2-0 (0-0) po trafieniu samobójczym oraz bramce Igora Krzepkowskiego.

„Choć poziom spotkania nie zachwycił, to naszym zawodnikom należą się brawa za walkę i dążenie do uzyskania korzystnego rezultatu. Gry nie ułatwiał bardzo silny wiatr, który sprawił zawodnikom obydwu drużyn wiele problemów. Mimo wąskiej kadry, co spowodowane jest chorobami i kontuzjami, drużyna sięgnęła po trzy punkty i udowodniła, że drzemie w niej duży potencjał”
.
Granat wystąpił w składzie: Mateusz Horbal, Maciek Miernik, Norbert Szydełko, Daniel Jaromin, Sergiusz Tabiś, Igor Krzepkowski, Tymon Berus, Kacper Drzazga, Kacper Adamczyk, Kuba Banyś, Gutek Piątek, Filip Ostoiński, Kacper Gawron i Mikołaj Konkel.

Kolejne spotkanie, to rywalizacja w kategorii wiekowej trampkarzy młodszych (rocznik 2007i młodsi). Nasz zespół wystąpił w roli gospodarza i podejmował Wichra Miedziana Góra. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 5-5 (2-4). Bramki dla Granatu zdobyli:
Sergiusz Tabiś x2, Mikołaj Konkel, Kuba Banyś i Adrian Bernat. 

Relacja trenera Leszka Dołęgi:

„Mecz toczył się w trudnych warunkach. Boisko było bardzo grząskie, co miało odbicie w przebiegu gry. Obie drużyny stworzyły sobie mnóstwo sytuacji do zdobycia bramek., jednak po obu stronach zawodziła skuteczność.  Nie uniknęliśmy kilku prostych błędów w grze obronnej, co przeciwnik skwapliwie wykorzystał i wywiózł z naszego terenu jeden punkt. Bardzo staraliśmy się i chcieliśmy ten mecz wygrać, jednak kilka sekund przed końcowym gwizdkiem - w ostatniej akcji spotkania straciliśmy bramkę. Z naszego zespołu, przed rundą jesienną odeszło pięciu podstawowych zawodników. Obecnie skład uzupełniają chłopcy z rocznika 2008 i radzą sobie bardzo pozytywnie.”

Granat: Adam Antoniak, Kacper Glijer, Marcel Zawadzki, Kacper Żak, Sergiusz Tabiś, Piotr Misztal, Mikołaj Konkel, Kacper Gawron, Jakub Banyś, Adrian Bernat, Tymon Berus, Filip Cukrowski, Krystian Żak, Przemysław Kamiński, Igor Jakubiec, Miłosz Dobrucki, Wiktor Nobis.

Na deser pozostało spotkanie w Kielcach, gdzie juniorzy młodsi naszego klubu rozgrywali swoje spotkanie przeciwko KKP Korona Kielce. Rywalizacja zakończyła się zasłużonym zwycięstwem Granatu 3-1 (1-1) po trzech trafieniach Wiktora Pluty i trzech asystach Oskara Jankowskiego.

„Choć zespół momentami nie grał tak jak bym tego oczekiwał, to szczególnie w drugiej połowie pokazał charakter i dzięki mądrej grze potrafił zdominować rywala i zasłużenie sięgnąć po komplet punktów. Wygrana tym bardziej cenna, że odniesiona z przeciwnikiem, w którego składzie wystąpiło kilku zawodników na co dzień rywalizujących w CLJ U-15”.

Skład drużyny: Mateusz Horbal, Kuba Nowak (78 Norbert Szydełko), Fabian Fuk, Alek Świtoń (46 Maciek Arent), Bartek Piętak (46 Daniel Jaromin), Brajan Sykulski, Nikodem Łoskot (72 Gutek Piątek), Kuba Gluza (70 Maciek Staszewski), Oskar Jankowski (78 Kacper Drzazga), Wiktor Pluta.