Grały drużyny młodzieżowe Granatu

W niedzielę, 6 września, swoje spotkania rozegrały trzy drużyny młodzieżowe Granatu Skarżysko. Kolejno na boisko wychodzili juniorzy młodsi, trampkarze starsi i młodzicy starsi.

W pierwszym spotkaniu zespół juniorów młodszych podejmował Spartakusa Daleszyce. Spotkanie zakończyło się wygraną naszej drużyny 4-3 (2-1) po trafieniach Macieja Kaczmarczyka, Fabiana Fuka, Kuby Gluzy i Wiktora Pluty. Dorobek bramkowy powinien być co najmniej dwukrotnie wyższy, ale celowniki naszych zawodników były dziś bardzo rozregulowane. Zespół nie ustrzegł się też błędów w defensywie i w bramce a rywale, choć nie stwarzali większego zagrożenia,zdołali aż trzykrotnie wpisać się na listę strzelców. Mimo, iż wynik nie wskazuje na zdecydowaną dominację, to naszą drużynę należy pochwalić za mądre i cierpliwe budowanie akcji oraz dokładne operowanie piłką, co przekładało się na dużą ilość wypracowanych sytuacji strzeleckich.


GRANAT: Oliwier Świtoń - Alek Świtoń, Bartek Piętak (Brajan Sykulski), Daniel Jaromin (46 Kuba Nowak), Maciek Arent, Fabian Fuk, Nikodem Łoskot, Piotr Siemieniec, Oskar Jankowski (46 Maciej Staszewski, Wiktor Pluta, Maciej Kaczamrczyk (46 Kuba Gluza)
W drugim niedzielnym spotkaniu rywalem zespołu trampkarzy starszych był faworyt rozgrywek w tej kategorii wiekowej – KSZO Ostrowiec Św. Nasi zawodnicy nie ulękli się przeciwnika i podjęli bardzo zaciętą walkę. Mecz skończył się bezbramkowym remisem, choć sytuacji do zdobycia bramek z obu stron nie brakowało. Na drodze napastników KSZO stanęli Mateusz Horbal w bramce, który kilkakrotnie udanie interweniował w sytuacjach „sam na sam” oraz Daniel Jaromin i Norbert Szydełko, którzy swoimi ofiarnymi interwencjami przerywali akcje przeciwnika. Ponadto kilkukrotnie, głównie za sprawą Kacpra Adamczyka poważnie zagroziliśmy bramce rywali, a po jednej z akcji piłka trafiła w słupek. Cały zespół pokazał dziś niesamowity charakter i wolę walki za co zebrał zasłużone pochwały od obserwujących mecz kibiców.

GRANAT: Mateusz Horbal – Wiktor Grzebałą, Daniel Jaromin, Maciej Miernik, Kacper Drzazga, Igor Krzepkowski, Gustaw Piątek, Kuba Banyś, Norbert Szydełko, Kacper Adamczyk, Tymon Berus, Oskar Buczek, Filip Ostoiński, Mikołaj Konkel, Sergiusz Tabiś.


Jako ostatni na boisko wybiegli młodzicy starsi. Rywalizacja z drużyną Wichra Miedziana Góra zakończyła się remisem 3-3 (3-1) a na listę strzelców wpisali się: Piotrek Misztal x 2, Mateusz Klokart. Mnóstwo serca włożyli dziś nasi najmłodsi podopieczni w spotkanie, za co należą im się ogromne brawa. Szkoda, że nie udało się utrzymać prowadzenia i w drugiej połowie rywale, dysponujący szerszą kadrą, zdołali doprowadzić do remisu. Naszym zawodnikom brakło sił na całe spotkanie, ale do ostatniej minuty walczyli o korzystny rezultat. Mamy nadzieję, że do zespołu wrócą zawodnicy, którzy z różnych przyczyn przestali uczestniczyć w zajęciach i drużyna z każdym tygodniem będzie silniejsza piłkarsko i liczebnie.

GRANAT: Marcel Zawadzki, Filip Socha, Jakub Grzegorek, Filip Cukrowski, Oskar Siba, Adrian Kopeć, Miłosz Dobrucki, Mateusz Klokart, Piotr Misztal, Mateusz Klokart.


Piotr Dejworek