Młodzieżowe drużyny Granatu rozpoczęły rozgrywki ligowe

W sobotę, 29 sierpnia, swoje mecze zainaugurowały trzy grupy młodzieżowe Granatu Skarżysko. Dwie drużyny trampkarze młodsi i juniorzy młodsi wygrali swoje spotkania, niestety młodzicy starsi wysoko przegrali ze Spartakusem Daleszyce. 

Jako pierwsi swoje spotkanie rozgrywali Trampkarze starsi - rocznik 2006/07. W wyjazdowym pojedynku z Hetmanem Włoszczowa górą byli  podopieczni trenera Piotra Dejworka, pokonując gospodarzy 2-1 (1-0) po trafieniach Gutka Piątka i Kacpra Gawrona. 

- Mecz odbywał się w strugach deszczu, co bardzo utrudniało zawodnikom obydwu zespołów konstruowanie składnych akcji, ale z przebiegu całego spotkania nasza drużyna prezentowała się korzystniej i zasłużenie odniosła zwycięstwo, które przy lepszej skuteczności powinno być wyższe – powiedział Piotr Dejworek. 

 Granat wystąpił w składzie: Mateusz Horbal, Mikołaj Skoczylas, Wiktor Grzebała, Daniel Jaromin, Kacper Drzazga, Maciek Miernik, Norbert Szydełko, Kacper Adamczyk, Gutek Piątek, Kuba Banyś, Tymon Berus, Oskar Boczek, Mikołaj Konkel, Piotr Wychowaniec, Igor Krzepkowski, Kacper Gawron, Sergiusz Tabiś, Kacper Gawron.

Jako kolejni wybiegli na boisko chłopcy rocznika 2008 - młodzicy starsi, ich pojedynek ze Spartakusem Daleszyce był jednak bardzo jednostronnym widowiskiem, w którym zdecydowanie dominowali goście. Zakończył on się ich wysoką wygraną 12:0. 


Trzymamy kciuki za drużynę i jesteśmy pewni, że w najbliższym czasie sytuacja kadrowa w grupie wróci do normy a razem z tym przyjdą fajne występy   

Na koniec pozostał bardzo prestiżowy jak na Skarżysko  pojedynek z KKP Koroną Kielce. Jego bohaterami byli juniorzy młodsi. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pokonali Kielczan 2-1 (1-1) po trafieniach Bartka Piętaka i Piotrka Siemieńca. - Do jakości gry naszego zespołu można mieć wiele uwag, ale do waleczności i determinacji w dążeniu do zwycięstwa z pewnością nie. Nagrodą za trud włożony w spotkanie był piękny gol Piotrka Siemieńca na 5 minut przed końcem spotkania - zaznacza Piotr DejworekGratulujemy naszym podopiecznym i życzymy powodzenia w kolejnym spotkaniu, których gospodarzem będzie już w najbliższą środę Juventa Starachowice.


Piotr Dejworek, fot M.Siemieniec