Porażka Granatu w Staszowie

W niedzielę, 26 lipca, piłkarze Granatu Skarżysko, w 2. kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi zmierzyli się na wyjeździe z Olimpią Pogonią Staszów. Spotkanie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0

Podopieczni trenera Piotra Dejworka doskonale rozpoczęli zmagania czwartoligowe, na inaugurację rozgrywek wysoko pokonali przed własną publicznością Partyzanta Radoszyce 6:0 i zostali liderem. W drugiej serii gier zadanie było znacznie trudniejsze, rywalem była ekipa Pogoni Staszów. Skarżyszczanie pojechali do Staszowa z myślą o kolejnych trzech punktach i utrzymaniu pozycji lidera. Niestety wyjazd się nie udało Granat wrócił bez punktów i stracił prowadzenie w tabeli.

- Pierwsze 25 minut przyzwoite w naszym wykonaniu, do straty pierwszej bramki to był mecz wyrównany, z okresami gdzie wyglądało to korzystanie. Fajną sytuację miał Krzysiek Rzeszowski, potem Kuba Gurski. Nieszczęście przyszło w 31 minucie, Dziadowicz dostał piłkę w środku pola objechał sobie praktycznie całą linie obrony, wjechał w pole karne i z ostrego kąta po długim roku pokonał Sieczkę. Co najgorsze po tej straconej bramce stanęliśmy, oddaliśmy pole przeciwnikowi - powiedział Piotr Dejworek, trener Granatu.

- Po przerwie wyszliśmy z chęciami, wolą odrobienia tej bramki, ale tracimy bramkę kuriozum, po naszym rzucie rożnym, bramkarz złapał piłkę i nie wiedział co z nią zrobić, dopiero na krzyki trenera wywalił długą piłkę pod nasze pole karne, ta piłka trafiła do zawodnika gospodarzy i było 2:0 - relacjonuje trener.

Później szybkie zmiany wniosły dużo ożywienia w nasze poczynania, przenieśliśmy grę na połowę rywala, ale brakło skuteczności. Rywal prowadził 2:0, grał zachowawczo, siłą rzeczy mieliśmy przewagę, ale narażaliśmy się na groźnie kontry. Zmusili nas do biegania, ustawili gęsto obronę i doprowadzili zwycięstwo do końca - mówił Piotr Dejworek.

Pogoń Staszów – Granat Skarżysko 2:0 (1:0)

1:0 Kamil Dziadowicz ‘31
2:0 Ernest Rozmysłowski ’54

Granat: Sieczka – Głowaczewski (64. Boruch), Bednarski, Papros (85. Parszewski), Dudzik – Wasik (32. Gładyś), Kędra, Rzeszowski (56. Mojecki), Bartosiak, Gurski (65. Krzymieński) - Sot
żk – Bartosiak, Bednarski

W 2 kolejce spotkań Granat Skarżysko podejmował będzie na własnym stadionie ekipę GKS Rudki. Spotkanie to odbędzie się 2 sierpnia (niedziela), początek godzina 11.00.


Zbyszek Biber