Sześć bramek Granatu w meczu inauguracyjnym !

Piłkarze Granatu Skarżysku w meczu inauguracyjnym rozgrywki świętokrzyskiej IV ligi podejmowali przed własną publicznością Partyzanta Radoszyce. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:0. Bramki w tym spotkaniu strzelali Tomasz Bartosiak - dwie, Bartosz Sot - dwie, Adrian Bednarski i Karol Dudzik.

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. Już w 9 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Tomasz Bartosiak, który mocnym strzałem z około 20 metrów pokonał Jakuba Kaszubę, bramkarza gości. Wynik spotkania podwyższył nowy nabytek klubu Bartosz Sot, który w 22 minucie wykończył doskonałe podanie Tomasza Bartosika. Niespełna siedem minut później było już 3:0 po bramce Adriana Bednarskiego. Drużyna gościa praktyczni razu w pierwszej połowie nie zagroziła bramce Patryka Sieczki.

W drugiej połowie w szeregi Granatu wdarło się małe rozluźnienie, co mogło kosztować ich stratę bramki, goście mieli dwie doskonałe okazję do zdobycia bramki. Później ponownie do głosu doszli „trójkolorowi”. W 60 minucie Bartosz Sot popisał się świetnym strzałem nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 66 minucie Maciej Dymek był bliski pokonania Patryka Sieczkę, ale zmarnował „setkę”. Chwilę później Granat strzelił piątą bramkę, Karol Dudzik strzałem głową pokonał Jakuba Kaszubę. Wynik spotkania ustalił rozgrywający świetne zawody Tomasz Bartosiak w 72 minucie.

Pod koniec spotkania doszło do niecodziennej sytuacji, bramkarz Granatu Patryk Sieczka doznał kontuzji i musiał opuścić boisko, trener Dejworek wyczerpał już limit zmian i w bramce zastąpił go Bartosz Sot, po kilku minutach Sieczka wrócił do bramki i dokończył spotkanie.

- Pytany przed meczem o wynik powiedziałem, że jeżeli uda nam się strzelić trzy bramki bez starty żadnej to będziemy szczęśliwi, udało się strzelić sześć bramek. Różnicę poziomu obydwu zespołów idealnie odzwierciedla wynik. Jeden zespół chciał, potrafił, zagrał skutecznie, drugi będzie miał problemy w tej lidze. Nawet sytuacje, które się wyklarowały po naszych błędach, też nie byli wstanie zdobyć honorowej bramki - powiedział Piotr Dejworek, trener Granatu.

- Cieszy mnie postawa drużyny. Cieszy mnie to, że próbujemy robić to, nad czym pracujemy na treningach, nie wszystko jeszcze wychodzi tak jakbyśmy sobie założyli, potrzebujemy na doszlifowanie wielu elementów troszkę czasu. Na plus dziś bardzo mała ilość błędów indywidualnych. Nie wykorzystaliśmy pewnych atutów, które mieliśmy, które można było wykorzystać przy tym rywalu, Skończyło się bardzo pozytywnie, nic tylko pracować kolejny tydzień, ze spokojną głową czekać na kolejnego rywala - zaznaczał szkoleniowiec Granatu.

- Mam nadzieję, że kibice maja świadomość tego, że różnice w poziomie różnych zespołów u nas będą bardzo duże w lidze. Dzisiaj zagraliśmy z zespołem, który będzie walczył o utrzymanie. Za tydzień gramy z zespołem, który będzie się liczył w lidze, także zobaczymy na jakim jesteśmy poziomie, liga będzie wszystko weryfikowała przez kilka najbliższych tygodni - mówił Piotr Dejworek.

- Nie da się nie wyróżnić Tomka Bartosika, byłbym bardzo nie sprawiedliwy nie oddając mu honoru, za to co robił na boisku. Bardzo dużą pracę wykonał Bartek Sot. Spokój dwójki obrońców Adriana Bednarskiego i Bartka Paprosa też na dużo pomógł. Trzeba pochwalić cały zespół, wszyscy zapracowali na ten sukces - podkreślał trener Dejworek.

Granat Skarżysko – Partyzant Radoszyce 6:0 (3:0)

1:0 Tomasz Bartosiak ‘9
2:0 Bartosz Sot ‘22
3:0 Adrian Bednarski ‘29
4:0 Bartosz Sot ‘60
5:0 Karol Dudzik ‘68
6:0 Tomasz Bartosiak ‘72

Granat Skarżysko: Patryk Sieczka - Patryk Kędra, Adrian Bednarski, Szymon Boruch (56. Karol Wasik) - Jakub Gurski (46. Damian Parszewski), Tomasz Bartosiak (75 Kacper Gładyś), Krzysztof Rzeszowski (67. Arkadiusz Krzymieński), Bartosz Sot, Bartłomiej Papros, Karol Dudzik, Damian Szewczyk (62. Maciej Głowaczewski)

Partyzant: Jakub Kaszuba, Mateusz Płyta (62. Nicolas Basiak), Paweł Cegieła, Piotr Stefański (72. Bartłomiej Szustak), Przemysław Winckowicz (85. Daniel Kabała) , Damian Piwowarczyk Karol Nieszporek, Michał Miśtal, Jakub Pękala, Wiktor Gola, Maciej Dymek (46. Łukasz Pałka)

Sędziował: Adam Jamka (Kielce)

W 2. kolejce spotkań  (26 lipca)  Granat zagra na wyjeździe z Olimpią Pogoń Staszów, Kolejne spotkanie w Skarżysku odbędzie się 2 sierpnia, godz.11.00. Granat zagra u siebie z zespołem GKS Rudki