Sroga porażka Granatu przed inauguracją ligi

W sobotę, 11 lipca, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali ostatnie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu, podopieczni trenera Piotra Dejworka zagrali ze świeżo upieczonym trzecioligowcem ŁKS-em Probudex Łagów. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny z Łagowa 5:0.
Tak wysoka porażka, na tydzień przed inauguracją rozgrywek świętokrzyskiej IV ligi nie napawa optymizmem, jednak na usprawiedliwienie tej porażki trzeba dodać, że rywalem była silna ekipa z Łagowa, która awansowała do III ligi i w swoich szeregach ma dużo świetnych zawodników.
 
W pierwszych dziesięciu minutach meczu straciliśmy dwie bramki. Później zaczęliśmy lepiej grać, chłopaki odnaleźli się na tym sztucznym boisku, zaczęliśmy dużo lepiej broni, a nawet troszkę atakować, ale do przerwy nic się nie udało ugrać. Po przerwie trochę zmian i znowu na początku tracimy dwie bramki. Zanim to odpaliło, zanim się pozbieraliśmy było już 4:0. Później troszkę to wszystko się uspokoiło, niestety w końcówce meczu straciliśmy piątą bramkę – mówił po meczu Piotr Dejworek, trener Granatu.
 
Rywal bardzo mocny, dziś Łagów wyglądał fenomenalnie piłkarsko, w każdym aspekcie był to zespół od nas lepszy. Ten wynik nie nastraja optymizmem, ale mamy też świadomość z kim przegraliśmy dzisiaj. Oczywiście były momenty, gdzie powalczyliśmy troszkę, ale zdecydowanie było ich za mało – podkreślał Piotr Dejworek.
 
- Nie załamujemy rąk, mieliśmy świadomość z jakim zespołem będziemy grali, wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, nie robimy z tego tytułu jakieś tragedii. To było ostatni mecz, teraz chcemy się spokojnie przygotować do ligi. Pierwszy mecz z Radoszycami, na pewno nie tej klasy rywal co Łagów, nikt głowy nie spuszcza, trzeba dalej swoje robić i czekamy na inaugurację ligi - zaznacza szkoleniowiec Granatu. 

ŁKS Probudex Łagów – Granat Skarżysko 5:0 (4:0)

1-0 Rogala Piotr
2-0 Adam Imiela
3-0 Mateusz Śliwka
4-0 testowany
5-0 Biesiada Daniel
 
Granat: Sieczka – Boruch, Papros, Bednarski, Dudzik – Kędra, Szewczyk, zawodnik testowany, Krzymieński, Bartosiak – Sot oraz Strzelec, Gładyś, Parszewski, zawodnik testowany, Rzeszowski, Mojecki, Głowaczewski, Gurski.
 
W sobotę, 18 lipca, Granat Skarżysko podejmował będzie w 1. kolejce spotkań świętokrzyskiej  IV ligi drużynę Partyzanta Radoszyce, początek spotkania o godzinie 17.30. 
 


Zbyszek Biber, Fot. Łukasz Gruszczyński