Piłkarze Granatu już trenują !

W poniedziałek, 8 czerwca,  piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/21 , na pierwszych zajęciach trener Piotr Dejworek miał do dyspozycji ponad 20 zawodników.
 
Rozgrywki IV ligi świętokrzyskiej  rozpoczną się w weekend 18-19 lipca, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli dzisiaj przygotowania do nowego sezonu, na pierwszym treningu pojawiło 20 zawodników, większość z nich występowała w poprzednim sezonie w barwach Granatu, ale kilku nazwisk z poprzedniego sezonu zabrakło. 
 
Jak już wcześniej informowaliśmy Marcin Kołodziejczyk odchodzi do GKS Nowiny, Bartek Kołomański zagra w Lubrzance Kajetanów, Maciej Kolasa z przyszłym sezonie zagra w ŁKS Łagów, Bartosz Styczyński leczy kontuzje, ale też jest przymierzany do Łagowa, Łukasz Piotrowski ma kilka ofert m.in. z GKS Rudki czy Lubrzanki Kajetanów. Błażej Miller na razie robi sobie przerwę od grania (leczy kontuzję).  Łukasz Wojna trenuje z Neptunem Końskie, podobnie jak Damian Szyszka. Treningów nie wznowił Kamil Uciński. 
 
Klub prowadzi rozmowy z kilkoma zawodnikami, blisko finalizacji jest obrońca Piotr Dudzik z Łagowa. Już wiadomo, że do klubu wróci dobrze znany skarżyskim kibicom Tomasz Bartosiak (ostatnio Proch Pionki), nowym zawodnikiem będzie Bartosz Sot (ostatnio Star Starachowice) treningi wznowił Kacper Paluch, który borykał się z kontuzją. Na pierwszym treningu pojawiło się jeszcze kilku innych zawodników, nazwiska pozostałych klub poda jak tylko załatwione będą wszystkie formalności. O ich przydatności do drużyny zadecyduje trener. 

- Drużyna będzie trochę inna. Okres przygotowawczy do rundy wiosennej już przebyliśmy, jak wszyscy wiemy nie odbyła się. Teraz zaczynamy zupełnie od nowa, z nowym składem personalnym, jeszcze nie do końca wykrystalizowanym. jeszcze jest za wcześnie, żeby o tym mówić. Będziemy chcieli, żeby ten zespół był drużyną wiodącą w IV lidze świętokrzyskiej, taki mamy plan - powiedział Piotr Dejworek, trener Granatu. 

- W obecnych realiach organizacyjnych i finansowych ciężko jest zbudować zespół tak silny jakim Granat dysponował w rundzie jesiennej. Zarząd dokłada wszelkich starań, żeby zespół był przynajmniej tak solidny jak drużyna z jesieni. Wiadomo, pewnych ubytków nie da się tak łatwo zastąpić - podkreśla trener. 

- Będziemy musieli nadrobić pewne braki motoryczne. Taktyczne i techniczne można nadrobić bardzo szybko, bo pewne automatyzmy wrócą w ciągu kilku tygodni, oni nie zapomnieli jak się gra w piłkę. Bardziej martwi mnie motoryka, bo jeżeli tutaj powstaną zaległości to może skutkować kontuzjami urazami, których chce za wszelką cenę uniknąć - zaznacza Piotr Dejworek. 

Podopieczni trenera Piotra Dejworka w okresie przygotowawczym zagrają pięć meczów sparingowych. Jednym ze sprawdzianów będzie też spotkanie pucharowy, Granat w 1/4 Okręgowego Pucharu Polski zmierzy się w Skarżysku z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz odbędzie się w sobotę, 4  lipca, o godz. 17.00. 
 
Plan sparingów : Granat Skarżysko – Oronka Orońsko (20 czerwca),  Granat Skarżysko – Wicher Miedziana Góra (24 czerwca), Granat Skarżysko – Partyzant Radoszyce (27 czerwca),  Granat Skarżysko  – ŁKS Probudex Łagów (11 lipca). 
 


Zbyszek Biber (skarzysko24.pl)