To już pewne, koniec rozgrywek IV ligi. Granat kończy ligę na 4. miejscu

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.
 
Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

 
Kwestia rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych rozgrywek prowadzonych przez PZPN, będzie przedmiotem obrad posiedzenia Zarządu PZPN, które zaplanowane jest na 12 maja 2020 roku.

Powyższa decyzja oznacza koniec rywalizacji ligowej dla drużyn seniorskich i młodzieżowych z terenu powiatu skarżyskiego w sezonie 2019/2020.  W Świętokrzyskiej IV lidze awans uzyskała drużyna ŁKS Probudex Łagów, walczący o utrzymanie w lidze Orlicz Suchedniów pozostaje w gronie czwartoligowców. Drużyna Granatu Skarżysko kończy sezon na 4 miejscu. 
 
Rywalizację sportową kończą również drużyny, które występowały w B klasie. Rezerwy Granatu Skarżysko i Orlicza Suchedniów oraz ULKS Łączna.  Orlicz II Suchedniów zakończył rozgrywki na 4 miejscu w tabeli, Granat II Skarżysko na piątym miejscu, drużyna z Łącznej na miejscu 9.

Decyzje wojewódzkich związków zakładają próbę wznowienia Okręgowego Pucharu Polski przypomnijmy, że drużyna Granatu Skarżysko-Kamienna w ćwierćfinale ma zmierzyć się z KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. 


Zbyszek Biber (skarzysko24.pl)